RTX 4090 Ekran Kartları Perakendecilerde Listelenmeye Başladı

Bir de kendi oyunumdan resim atacağım. RX 570 8 GB kullanıyorum. Bu oyunun 2015 yapımı olduğunu da belirteyim.
Sen şimdi bana, 6GB 2060'la Rise of the Tomb Raider'ı 1080p'de her şey maks. sabit 60 FPS oynayamazsın, VRAM yetmez mi diyorsun? İndirip deneyeyim hemen. Hatta bonus olarak BF2042'den bir görsel de ekleyeyim. 128 kişilik serverda 17GB RAM kullanımı görmüştüm, VRAM'e bakmamıştım ama yeterli gibiydi hissiyat olarak. Akşam güncellerim mesajı, haklıysan hakkını vereyim ha oynarsam işin rengi değişir 🙂

Son düzenleme:
Sen şimdi bana, 6GB 2060'la Rise of the Tomb Raider'ı 1080p'de her şey maks. sabit 60 FPS oynayamazsın, VRAM yetmez mi diyorsun? İndirip deneyeyim hemen. Hatta bonus olarak BF2042'den bir görsel de ekleyeyim. 128 kişilik serverda 17GB RAM kullanımı görmüştüm, VRAM'e bakmamıştım ama yeterli gibiydi hissiyat olarak. Akşam güncellerim mesajı, haklıysan hakkını vereyim ha oynarsam işin rengi değişir
Konumuz eski oyunlar değil günümüzün oyunları. 1080p maksimumda bu oyunu deneyebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Konumuz eski oyunlar değil günümüzün oyunları. 1080p maksimumda bu oyunu deneyebilirsin.
Eski/yeni meselesi değil olay burada, o oyunun 8GB VRAM kullanması imkansız. Ya ölçüm yapan program hatalı ölçüyor, dolu olan kısmı değil tamamı ölçüyor ya da başka bir şey. 2015 yılındaki en güçlü kartlardan biri 980 Ti zaten 6GB, kim oynayacaktı o oyunu o zaman? Aynısı diğer attığın oyunlar için de geçerli muhtemelen. BF 2042'de, RDR2'de, Metro Exodus PC Enhanced'da, Cyberpunk'da... Hepsini açtım 2060'ımla ultrada oynadım 6GB VRAM de gayet yetti. Bundan 2-3 yıl sonra yeter mi, muhtemelen yetmez ama benim dediğim, sizin iddianız gibi şu an yetersiz değil. Şu an 1080p'de 6GB gayet de yetiyor.

Hem oyun indi sayılır, sende 8GB kullanıyorsa bende de kullanır değil mi? Oyun aynı sonuçta. Bakalım ölçüm hatası mı, RAM'de olduğu gibi hafızada yer çok olunca boş işlerle doldurma benzeri bir olay falan mı yoksa gerçekten 8GB kullanacak mı? Dediğim gibi oyun inince BF2042'de de deneyeceğim zaten, o hazır sadece internet şu an yavaş olduğundan bekletiyorum. O yeni sayılır herhalde senin gözünde.

4090, 3090 Ti'dan ne kadar güçlü olacak acaba?

Eski/yeni meselesi değil olay burada, o oyunun 8GB VRAM kullanması imkansız. Ya ölçüm yapan program hatalı ölçüyor, dolu olan kısmı değil tamamı ölçüyor ya da başka bir şey. 2015 yılındaki en güçlü kartlardan biri 980 Ti zaten 6GB, kim oynayacaktı o oyunu o zaman? Aynısı diğer attığın oyunlar için de geçerli muhtemelen. BF 2042'de, RDR2'de, Metro Exodus PC Enhanced'da, Cyberpunk'da... Hepsini açtım 2060'ımla ultrada oynadım 6GB VRAM de gayet yetti. Bundan 2-3 yıl sonra yeter mi, muhtemelen yetmez ama benim dediğim, sizin iddianız gibi şu an yetersiz değil. Şu an 1080p'de 6GB gayet de yetiyor.

Hem oyun indi sayılır, sende 8GB kullanıyorsa bende de kullanır değil mi? Oyun aynı sonuçta. Bakalım ölçüm hatası mı, RAM'de olduğu gibi hafızada yer çok olunca boş işlerle doldurma benzeri bir olay falan mı yoksa gerçekten 8GB kullanacak mı? Dediğim gibi oyun inince BF2042'de de deneyeceğim zaten, o hazır sadece internet şu an yavaş olduğundan bekletiyorum. O yeni sayılır herhalde senin gözünde.
Ben uydurma veya tahmini bir şey söylemiyorum ki. Kanıt olarak birçok video gösterdim. 6 GB ekran kartı 6 GB üstünü gösteremez zaten. Gerisini RAM'den kullanır. Ben artık cevap yazmayacağım. Yönetici bilgilendirme konusu açmış. Boş muhabbete döndürmek istemem.

Yeni konular

Geri
Yukarı