RTX 4090 Ekran Kartları Perakendecilerde Listelenmeye Başladı

RTX 4050 bekleyenler veya düşünenler 2023 sonu gibi anca gelir büyük ihtimal ama 4000 serisi kazık fiyat olacak bizim ülkede şimdiden söyleyeyim.
Bizim ülkede 2000 serisine bile geçemiyor insanlar, 4000 serisini web üzerinden takip ederiz.

50$'lık çipi PCB'ye bas 2650 dolar iste. Ne güzel hayat. Milyarlarca dolar kar etmelerine şaşmamak lazım.
50 dolar kadar düşük bir değer olduğunu sanmıyorum fakat dediğiniz doğru, bilgisayar parasına kart satıyorlar.

1080p çözünürlükte 10 GB VRAM kullanan oyunlar var. Bence artık en az 12 GB olmalı.
Nerede var hele göster hocam. 🤣 Resident Evil saçmalığını falan mı göstereceksin? 2060'ın 6GB'ını şu ana kadar hiçbir türlü dolduramadım şahsen.

Nerede var hele göster hocam. 🤣 Resident Evil saçmalığını falan mı göstereceksin? 2060'ın 6GB'ını şu ana kadar hiçbir türlü dolduramadım şahsen.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1080p ve 10.3 GB.

Sağ üstteki "8x MSAA" detayına bakarak tekrar izle o videoyu. Sence 3090 Ti'ın %97 GPU kullanımıyla 1080p'de 70 FPS vermesi akla mantığa sığan bir olay mı?

Dying Light 2'yi yüksek kaplama ayarlarında RTX açıkken oynamayı deneyin, VRAM hiçbir şekilde yeterli gelmiyor. Bu senenin oyununa bile bu VRAM yetmiyorken 1-2 yıl sonra ne olacak bu ekran kartına? Performansı yetse bile ayar kısmak zorunda mı kalacağız? Halihazırda Dying Light 2'de bile ya RTX'i kapatmanız gerekiyor ya da kaplama kalitesini düşürmeniz.

Herkes ayarlardan kısmak zorunda değil. Ben 10 GB derken maksimum ayarlardan bahsediyorum. RTX 3080, 3090 gibi ekran kartı alanlar da böyle oynayıp kartın hakkını vermek ister zaten.
8x MSAA yerine 2x veya TAA, FXAA gibilerini kullanmak ayardan kısmak olmuyor işte. 3090 Ti %97 kullanımla 1080p'de 70 FPS mı verecek sence? 1080p kullanan adamın ekran kartı 8x MSAA lafını duyunca zaten Wattman hatası verir.

Linkteki Bitwise'in açıklamasını okursan anlarsın. Özellikle son cümleyi ve piksellerle ilgili kısmı. Her pikseli 8 noktadan inceleyip ortalama almak demek nereden baksan 4K çözünürlükte açma gibi bi' yük bindirir. Ki öyle de olmuş, 1080p'de 70 FPS 4K'da 60 FPS alıyor videodaki arkadaş.

Attığın videoya bakarsan zaten 4K ultra dediği kısımda MSAA kapalı, erkekse 4K'da 8x MSAA açsın da öyle çeksin videoyu 🙂

4K 23 GB VRAM kullanan oyunu göstereyim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir de kendi oyunumdan resim atacağım. RX 570 8 GB kullanıyorum. Bu oyunun 2015 yapımı olduğunu da belirteyim.

RO Tomb Raider 1080p Ultra.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı