RTX 4090 için 850W PSU yeterli mi?

Bütçe
7000TL
Güç olarak yetebilir de o model ile beraber 2 adet PCI-e kablosu (uzerinde 2'şer soketle) geliyor olmalı. RTX 4090'ı 3 kablo ile beslemek daha sağlıklı olur.

@Andar Han
yalnız alacağım 4090 MSI Suprim X 4 adet 8pin girişi var benim PSU 5 adet 8pin var 2'si anakarta bağlı bu sorunu nasıl çözeriz 10 pinli bağlantıyı kullanabilir miyim?

Cooler Master MWE V2 850W 80Plus Gold 2xeps 120mm fanlı Full modüler güç kaynağı​

@GTX 1080
yalnız alacağım 4090 MSI Suprim X 4 adet 8pin girişi var benim PSU 5 adet 8pin var 2'si anakarta bağlı bu sorunu nasıl çözeriz 10 pinli bağlantıyı kullanabilir miyim?

Cooler Master MWE V2 850W 80Plus Gold 2xeps 120mm fanlı Full modüler güç kaynağı​

Yalnız alacağım 4090 MSI Suprim X 4 adet 8 pin girişi var benim PSU 5 adet 8 pin var.

Anakartın CPU girişine bağlanan kablolar, PSU tarafında (sizin PSU için) PCI-e kabloları ile aynı ama anakarta ve ekran kartına bağlanan soketlerin pin yapısı farklıdır. Onları birbirinin yerine kullanamazsınız. Elinizdeki 3 adet PCI-e kablosu ile 3 adet 8 pin bağlantıyı doldurup, kalan 4'üncü 8 pine de yine 3 adet kablodan herhangi biri üzerindeki ikinci 8 pini bağlayabilirsiniz. Yalnız, tüm soketleri iyice oturtmaya ve adaptör kablonun bükülmemesine dikkat etmelisiniz.

Ya da ikinci seçenek olarak, 12VHPWR soketli bir PSU ile değişim düşünülebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı