RTX 4090 marka önerisi

Papyonlu

Centipat
Daha fazla  
Merhaba 4090 ekran kartı markalarına baktığımda hemen hemen hepsinde fan soğutma olduğunu görüyorum.
Kimi pahalı ürünlerde çift yönlü fan soğutma var bunun etkisinin önemi nedir acaba?
En ucuz modeli alırsam elimde mi kalır?
Formda birçok konu okudum performansta etkisi değişmediğini sadece soğutma sisteminin kalitesinin arttığını anladım ama soğutma kalitesi diğer kartlara göre kötü olan kartta PC ısınmadan kapanır mı? Ne olur onu anlayamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herhangi bir model önerim yok ancak duyduğum kadarıyla ROG STRIX modellerinde çok fazla cw çıkıyor. ROG STRIX almanız cw takıntınız varsa sıkıntı yaratabilir ki fiyatı da bir hayli şişik.

Herhangi bir model önerim yok ancak duyduğum kadarıyla ROG STRIX modellerinde çok fazla cw çıkıyor. ROG STRIX almanız cw takıntınız varsa sıkıntı yaratabilir ki fiyatı da bir hayli şişik.
Cw fan sesi yuksek oldugu anlamına mı geliyor acaba?

Bütçeniz ne kadar ?
50-55 bin arası coğu model 60-70k arası değişiyor arada 55 bandında gigabyte icolour gibi modeller var

Cw fan sesi yuksek oldugu anlamına mı geliyor acaba?

50-55 bin arası coğu model 60-70k arası değişiyor arada 55 bandında gigabyte icolour gibi modeller var
igame , colurful ve gigabyte windforce 55 bandında

Bütçenizi 4-5 bin TL yükseltebiliyorsanız bunu alın.

Arttıramıyorsanız da diğerlerinden daha kalitesiz 4090 almak yerine bunu alabilirsiniz.

Bütçenizi 4-5 bin TL yükseltebiliyorsanız bunu alın.

Arttıramıyorsanız da diğerlerinden daha kalitesiz 4090 almak yerine bunu alabilirsiniz.

Video edit için kullanacağım sizce 4080 keşke daha üstünü alsaydım dedirtir mi? 4k videolarda effect ekledikçe oluşan kasma sorunu beni editten soğutuyor. Aslında bütçem 4090 a yetmiyor ama zorlamam gerektigini düşündüm ondan 4090 ın en ucuzuna yöneldi düşüncem

Geri
Yukarı