RTX 4090 sistem toplama önerisi

Hocam platinium ya da gold olması sizin için önemliyse
Bu da olabilir.
güç değeri daha az ama gayet yeterli
Diğer ürün hakkında çok bilgi sahibi değilim asus olmasına gerek yok diyorsanız olabilir tabiki
Attığınız ürün güzel. PSU olarak MSI'da tercih edebilirim. Fiyatları aynı ve 1300W var.

Attığınız ürün güzel. PSU olarak MSI'da tercih edebilirim. Fiyatları aynı ve 1300W var.
Hocam daha uygun fiyata buda işinizi görecektir tabi seçim sizin.

Hocam daha uygun fiyata buda işinizi görecektir tabi seçim sizin.
Bu da iyiymiş hocam. MSI daha avantajlı geldi. Zaten hepsi PCIe 5.0.

Kasa olarak attığınız ROG Hyperion modelini seçtim.

Sıvı soğutma olarak bu ürünlerin hangisini önerirsiniz?

ROG Ryujin III

ROG RYUO III

Bu da iyiymiş hocam. MSI daha avantajlı geldi. Zaten hepsi PCIe 5.0.

Kasa olarak attığınız ROG Hyperion modelini seçtim.

Sıvı soğutma olarak bu ürünlerin hangisini önerirsiniz?

ROG Ryujin III

ROG RYUO III
Ryujin daha iyi soğutmaya sahip 2 side bu işlemci için yeterli.Benim attığımda gayet iyi.Ryujinin fiyatı diğerlerine göre çok fazla sadece.

Ryujin daha iyi soğutmaya sahip 2 side bu işlemci için yeterli.Benim attığımda gayet iyi.Ryujinin fiyatı diğerlerine göre çok fazla sadece.
Hocam AM5 soket, AMD'nin yeni çıkacak olan işlemcilerini destekleyecek.

İleride 8950X3D gibi işlemcilere geçebilirim. O yüzden ROG Ryujin III tercih etsem daha iyi olmaz mı?

İşi garantiye alayım diyorum 🙂

Hocam AM5 soket, AMD'nin yeni çıkacak olan işlemcilerini destekleyecek.

İleride 8950X3D gibi işlemcilere geçebilirim. O yüzden ROG Ryujin III tercih etsem daha iyi olmaz mı?

İşi garantiye alayım diyorum 🙂
Hocam hatırladığım kadarıyla soğutma performansları birbirine yakın ryujin biraz daha önde sadece çok farketmiyor ryujının pahalı olmasının asıl sebebi lcd ekranı benim tavsiyem rog strix II 360 modeli olurdu.Birde 3d işlemcilerin watt değeri genelde düşük oluyor sıkıntı yaratıcak sıcaklıklara kolay kolay çıkmıyorlar ztn.Tahminimce bu 3 modelden hangisini tercih ederseniz edin aşırı bir soğutma farkı olmayacak.

Hocam hatırladığım kadarıyla soğutma performansları birbirine yakın ryujin biraz daha önde sadece çok farketmiyor ryujının pahalı olmasının asıl sebebi lcd ekranı benim tavsiyem rog strix II 360 modeli olurdu.Birde 3d işlemcilerin watt değeri genelde düşük oluyor sıkıntı yaratıcak sıcaklıklara kolay kolay çıkmıyorlar ztn.Tahminimce bu 3 modelden hangisini tercih ederseniz edin aşırı bir soğutma farkı olmayacak.
Pardon ROG LC II'yi unutmuşum. Hocam verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler.

En son karar verdiğim tüm parçaları buraya yazarım. Son kez kontrol etmiş oluruz 🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı