RTX 5080 ekran kartı beklenir mi?

Durumunun fazlaca iyi olduğunu düşünürsek, al bir PS5 (yoksa), oyna oyununu, 5080 çıkana kadar idare et. Lakin bomboş bekleyeceksen bence kesinlikle değmez. En az 8-10 ay olduğunu düşünürsek, şu hayatın geldiği noktada gereksiz bir bekleme olur.

Sisteminizi aldınız da sadece mi ekran kartı yok anlayamadım fakat sanırsam sadece alacağınız parçalar belirli. Eğer öyleyse şunu söyleyeyim. Aileniz alacaksa sistemi ve alacağız falan demediyse şu anlık beklemek kesinlikle en mantıklısı. Bildiğim kadarıyla zaten bu yıl sonu çıkacak 5000 serisi. Eğer kendiniz alıyorsanız ve güç bela biriktirdiyseniz bu yaz 4080 Super + 7800x3D sistem toplarsınız keyfinize bakarsınız.
Monitör, işlemci ve ekran kartı hariç tüm bileşenler hazır aldım. Bütçe sorunum yok kendim topluyorum bilgisayarı.

Durumunun fazlaca iyi olduğunu düşünürsek, al bir PS5 (yoksa), oyna oyununu, 5080 çıkana kadar idare et. Lakin bomboş bekleyeceksen bence kesinlikle değmez. En az 8-10 ay olduğunu düşünürsek, şu hayatın geldiği noktada gereksiz bir bekleme olur.
Laptop ve PS5 im var. Laptopdan oyun oynamayı sevmiyorum ve oynamıyorum. Oyun bağımlısıda sayılmam o yüzden beklemek fazla etkilemiyor beni. Etkilese 4080 Super alırdım muhtemelen beklemezdim

Son düzenleme:
Laptop ve PS5 im var. Laptopdan oyun oynamayı sevmiyorum ve oynamıyorum. Oyun bağımlısıda sayılmam o yüzden beklemek fazla etkilemiyor beni. Etkilese 4080 Super alırdım muhtemelen beklemezdim
Sadece oyun için toplamanızla, bu söyleminiz pek örtüşmüyor :D O zaman dediğim gibi beklemek daha mantıklı. Teknolojileri takip etmek önemli burada, 4000 serisinden farkı ne olacak 5000'lerde. Konuda arkadaşın biri 3nm ile gelecek vs dediği için demek ki gerçekten bu sefer de kaliteli bir gelişme gözüküyor. O yüzden bekleyin.

Sadece oyun için toplamanızla, bu söyleminiz pek örtüşmüyor :D O zaman dediğim gibi beklemek daha mantıklı. Teknolojileri takip etmek önemli burada, 4000 serisinden farkı ne olacak 5000'lerde. Konuda arkadaşın biri 3nm ile gelecek vs dediği için demek ki gerçekten bu sefer de kaliteli bir gelişme gözüküyor. O yüzden bekleyin.
Bilgisayarda yüksek donanım gerektiren bir işle uğraşmıyorum. Sadece oyun için toplamamın sebebi bu zaten. Oyun bilgisayarı toplamak için bağımlımı olmak gerekiyor illa ki :)

4080 nasıl yeterli ya 4K'da. 1 seneye şikayet etmeye başlar insanlar. Ayar kısarım diyorsa ayrı ama öyle güçlü bir kart ile ayar kısmak istemem ben şahsen. 5080 min 20 gb ile gelecektir. O 4 gb fark önemli. 4K'da uzun kullanım için 4080 önermiyorum ben o yüzden. Hele ki şurada 5-6 aya 5000 serisi gelecekken.

Bilgisayarda yüksek donanım gerektiren bir işle uğraşmıyorum. Sadece oyun için toplamamın sebebi bu zaten. Oyun bilgisayarı toplamak için bağımlımı olmak gerekiyor illa ki :)
Hayır tabii ki, isterseniz süs için bile toplarsınız ama oyunla alakalı bir derdiniz yoksa, yeni teknoloji yakınken, bekleyip, ilk sahiplerinden biri olarak o teknolojiyi 10-12 ay daha fazla kullanmak daha mantıklı olur anlamında.

Yeni konular

Geri
Yukarı