RTX 8000 nasıldır?

Bütçe
123.000

Gezinirken gördüm. Performansı nasıl?
Fiyatına göre kötü. Çünkü Quadro RTX serisi bir kart bu, GeForce RTX serisi değil. Yani oyun amaçlı bir ekran kartı değil.

GeForce RTX 2000 serisindeki Turing mimarisine sahip. Bu arada RTX 2080 Ti ile aynı GPU'yu (TU102) kullanıyor. Sadece SM ve CUDA çekirdeği sayısı biraz daha fazla (68-4352/72-4608).

Hani bir an görünce böyle bir şey olabilir mi diye bir sorayım dedim. Nasılsa bizim bildiğimiz RTX 3 serisinden daha fazla ... sahip. (...yı söylerseniz iyi olacak. Cahilliğimi başka yerlere vurmak istemiyorum.)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Anladım hocam. Çok teşekkür ederim herkese.

GeForce RTX 3080 Ti oyunlarda bu ekran kartından çok daha güçlü.

Oyun oynayabilirsin tabii ama bunun fitayatına iki tane GeForce RTX 3090 alıp SLI yapabilirsin.
SLI? Açıklar mısınız? Pek bilgim yok bu tür şeylerde.

2 ekran kartının gücünü birleştirip 1.5 ekran kartı kullanıyormuş gibi performans almak :)

2 kart alt alta ana karta takıldıktan sonra bir de harici olarak iki ekran kartını birbirine bağlayan SLI köprü aparatı kullanılarak kartların gücü birleştirilir.

1650899069597.png

Hani bir an görünce böyle bir şey olabilir mi diye bir sorayım dedim. Nasılsa bizim bildiğimiz RTX 3 serisinden daha fazla ... sahip. (...yı söylerseniz iyi olacak. Cahilliğimi başka yerlere vurmak istemiyorum.)

Anladım hocam. Çok teşekkür ederim herkese.
Sadece bellek boyutu fazla o kadar.

Scalable Link Interface, NVidia tarafından geliştirilen, 2 ekran kartının performansını birleştirmenize yarayan bir köprü. Konudaki sorunuza gelecek olursak da bahsettiğiniz ekran kartı iş için kullanılan bir ekran kartı, oyun amaçlı kullanıldığı zaman bir çok günümüz ekran kartının yanında rezalet sonuçlar verecektir.

Geri
Yukarı