RTX - DLSS nasıl kullanılıyor?

viamort

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Ekran kartım 3060, şu sıralar RDR 2 oynuyorum. Hem oyunun hem driverın güncellemesi ile DLSS desteği geldi oyuna. Lakin ben nasıl kullanmam gerektiğini tam olarak kavrayamadım.

Auto - balanced - quality - performance gibi ayarlar var. Quality'den performance'a doğru seçtikte görüntü hafif bozulup FPS artıyor da, bunun görüntü ayarlarını düşürmekten hiçbir farkı yok. Görüntüyü bozmadan FPS artışı sağlamayı beceremedim.

Auto veya quality olarak ayarlıyorum, veya DLSS desteğini kapatıyorum FPS olarak hiçbir değişme olmuyor. En ufak fark yok. Ayarları düşürüp DLSS'yi öyle mi açmalıyım? Yüksek ayarlarda kullanmaya çalışıyorum, düşüğe falan mı almam gerekli? Nasıl kullanılıyor bunun işlevi tam olarak?

Ekran kartımı oyun %96 kullanıyor bundan dolaylı olabilir mi FPS artışının gelmemesi?

Merhabalar. Ekran kartım 3060, şu sıralar RDR 2 oynuyorum. Hem oyunun hem driverın güncellemesi ile DLSS desteği geldi oyuna. Lakin ben nasıl kullanmam gerektiğini tam olarak kavrayamadım.

Auto - balanced - quality - performance gibi ayarlar var. Quality'den performance'a doğru seçtikte görüntü hafif bozulup FPS artıyor da, bunun görüntü ayarlarını düşürmekten hiçbir farkı yok. Görüntüyü bozmadan FPS artışı sağlamayı beceremedim.

Auto veya quality olarak ayarlıyorum, veya DLSS desteğini kapatıyorum FPS olarak hiçbir değişme olmuyor. En ufak fark yok. Ayarları düşürüp DLSS'yi öyle mi açmalıyım? Yüksek ayarlarda kullanmaya çalışıyorum, düşüğe falan mı almam gerekli? Nasıl kullanılıyor bunun işlevi tam olarak?

Ekran kartımı oyun %96 kullanıyor bundan dolaylı olabilir mi FPS artışının gelmemesi?
kalite ayarında kullanmak iyi fps sorun yaşamıyorsanız ve görüntü bozulmaları olmaması için

1080p değil mi yoksa 1440p değil mi oynuyorsunuz?

Benim son güncellemeden sonra TR yamam çalışmıyor. Siz orijinal dilde mi oynuyorsunuz?

Bu arada ben DLSS'i direkt Quality yaptım. Ama dediğiniz mantıklı. DLSS'in görüntüyü bozmadan fps artışı sağlaması gerek mantıken.

1080p değil mi yoksa 1440p değil mi oynuyorsunuz?
Bunu söylemeyi unuttum monitörüm malesef 720p. Fakat yine de dlss açıkken aynı fpsyi almam garip değil mi?
Benim son güncellemeden sonra TR yamam çalışmıyor. Siz orijinal dilde mi oynuyorsunuz?

Bu arada ben DLSS'i direkt Quality yaptım. Ama dediğiniz mantıklı. DLSS'in görüntüyü bozmadan fps artışı sağlaması gerek mantıken.
Rockstarın kendi launcherından oynuyorum ben TR yaması çalışıyor buradan indirmiştim. Launcherin kurulu olduğu yere gidip launcher.exe'nin kısayolunu alın, işlemleri o şekilde yapın belki düzelir.

Yani ben DLSS açsam da kapasam da hiçbir fark olmuyor. Aynı fps değerini alıyorum. Bu fps değerinin mantıken artması gerekmiyor muydu? Zaten öteki türlü ayarları düşürmek ile aynı şey şu an.

Hatta DLSS açık ultra ayarlarda dalgalanma da yapıyor 55-75 arası gidip gelirken.

Bunu söylemeyi unuttum monitörüm maalesef 720p. Fakat yine de DLSS açıkken aynı FPS'yi almam garip değil mi?

Rockstar'ın kendi launcherından oynuyorum ben TR yaması çalışıyor buradan indirmiştim. Launcher'in kurulu olduğu yere gidip launcher.exe'nin kısayolunu alın, işlemleri o şekilde yapın belki düzelir.

Yani ben DLSS açsam da kapasam da hiçbir fark olmuyor. Aynı FPS değerini alıyorum. Bu FPS değerinin mantıken artması gerekmiyor muydu? Zaten öteki türlü ayarları düşürmek ile aynı şey şu an.

Hatta DLSS açık Ultra ayarlarda dalgalanma da yapıyor 55-75 arası gidip gelirken.

720p kullanıyorsan DLSS açtığında modu fark etmez direk görüntü kötü olur.
Bir de işlemcin Ryzen 5 3600 veya i5 10400 ise darboğaz yapıyordur.

RTX 3060'a 720p monitör takarak ekran kartına biraz hakaret etmiş oluyorsunuz. Size küsmüş olmasın?
Sizce keyfimden ötürü bunu yapıyor olma ihtimalim var mı?

3600 3060'la neden darboğaz yapsın? Besleyemez mi 3060'ı?
Bazen %98 civarı kullanımlara çıkıyor ultra ayarlarda, 720p monitörde bu kullanım değerlerine çıkıyorsa ben pek sanmıyorum darboğaz yaptığını.

Yeni konular

Geri
Yukarı