RTX ekran kartı almakla kazık mı yedik?

laroz

Kilopat
Daha fazla  
Kendim ROG STRIX RTX2060 OC kullanan biri olarak bu kadar kısa bir sürede elimizdeki güncel ekran kartlarının üstüne bir model çıkması ile birlikte biraz araştırma yaptığımda şöyle bir tabloyla karşılaştım. Türkiye şartlarında benim elimde bulunan kartı iyi sayılabilecek 😭 (2500) TL küsüre indirimdeyken almıştım ama daha yüksek fiyatlar ödeyen bir çok arkadaş var ve dediğim gibi daha eldeki ekran kartları yeniyken üstüne "Super" adı altında bir ekran kartı veya yeni bir versiyonu daha çıkması sinir bozucu bir durum.

Sorum şu bu kartları beklememekle veya çıkacağını düşünememkle NVIDIA sağlam bir kazımı attı bize?

Ne gi bir performans farklılıkları olur?
Görüşlerinizi Bekliyorum İlginiz İçin Teşekkürler.

2060VS2060S.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
RTX 2060 SUPER modelinde 8 GB vram belleğe sahip olması çok güzel olmuş. 8 GB vram bellek ile gelmesi gelecek oyunlar için uzun vadede kullanıma uygun olmuş. Çünkü günümüzde şuan bir kaç tane oyun ultra detaylarda 8 GB vram istersen bu durum yeni çıkan oyunlarda artabilir. Çünkü 2019 yılında 6 GB vram bellekli ekran kartını pek yakıştıramamıştım. Açıkcası RTX 2060 ben pek önermemiştim. RTX 2060 yeni modeli bence illaki performans farkı olacaktır. Fakat bu durum bence özellikle Ray Tracing teknolojisini daha iyi kullanacağını oyunlarda Ray Tracing özelliğini daha iyi FPS değerlerine oynatacağını düşünüyorum. Attığınız tabloda özelliklere bakarsak özellikle bant genişliğinde güzel bir artış olmuş. Ekran kartının tüm bileşenlerinin sayısı ve saat hızı artırmışlar. Bence RTX serisinde en alınabilir ekran kartı RTX 2060 SUPER serisi olacaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı