Bilgisayarcı kazık mı atıyor?

Emirhan5445

Decipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadasimin basina gelen bir olaydan bahsedeceğim. RX 550 4 GB ve Ryzen 5 4600G sisteme sahip. Elektrikler gittiginde sistem bir daha acilmiyor normal bir bilgisayarciya goturuyor adam sadece uzaktan bakarak anakart yanmistir diyor. Her neyse ASUS A320M-K anakarti aliyorlar arkadas bugün sordugunda anakart islemci uymadi deyip adam dukkani kapatiyor ikisi de AM4 soket bunlarin nasıl uymaz ben mi yanlış biliyorum. Kazıklamaya mı calisiyor?

Arkadasimin basina gelen bir olaydan bahsedeceğim. RX 550 4 GB ve Ryzen 5 4600G sisteme sahip. Elektrikler gittiginde sistem bir daha acilmiyor normal bir bilgisayarciya goturuyor adam sadece uzaktan bakarak anakart yanmistir diyor. Her neyse ASUS A320M-K anakarti aliyorlar arkadas bugün sordugunda anakart islemci uymadi deyip adam dukkani kapatiyor ikisi de AM4 soket bunlarin nasıl uymaz ben mi yanlış biliyorum. Kazıklamaya mı calisiyor?

Evet yaptırılmazsa yüksek ihtimal başka bir yerini bozup verir.

A320 ve Ryzen 5 4600G AM4 soketlidir. İşlemci Anakarta uyumlu. Klasik mahalle bilgisayarcısı :D

Bu cahil bilgisayarcı BIOS güncelledi mi yeni anakart üzerinde? Güzel merkez bir bilgisayarcıya götürün.

Bir de BIOS güncelleyip deneyeceğim anakart 1 ve 2.nesil işlemcileri destekliyor senin işlemcin yüksek kalmış bu anakarta anakartı yükseltip deneriz demiş.

Geri
Yukarı