RTX ekran kartı önerisi

Bütçe
10000

irmik

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, yeni bir ekran kartına ihtiyacım var, RTX almayı planlıyorum ama fiyatı 10 bini geçsin istemiyorum, bu fiyata önerebileceğiniz en iyi ekran kartı hangisi? Ve sizce 2. el mi almalıyım yoksa sıfır mı? Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, yeni bir ekran kartına ihtiyacım var, RTX almayı planlıyorum ama fiyatı 10 bini geçsin istemiyorum, bu fiyata önerebileceğiniz en iyi ekran kartı hangisi? Ve sizce 2. el mi almalıyım yoksa sıfır mı? Şimdiden teşekkür ederim.

Bütçeyi arttırabilirsen en iyi seçim XFX RX 6700 XT Speedster Qick 319 Black RX-67XTYPBDP 192 Bit GDDR6 12 GB Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe RTX asla alınmaz çok pahalılar.

Bütçen artmazsa Sapphire RX 6700 Pulse 11321-02-20G 160 Bit GDDR6 10 GB Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Bakın şart değilse RTX ekran kartları AMD ekran kartları da çok kalitelidir eğer hata endişeniz varsa 6000 serisinde öyle bir sorun yok Asus RX 6600 XT Dual OC Edition DUAL-RX6600XT-O8G 128 Bit GDDR6 8 GB Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe 8.500'e bunu önerebilirim RTX tarafından bütçeniz oynarsa biraz Asus RTX 3060 DUAL-RTX3060-O12G-V2 192 Bit GDDR6 12 GB Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Düzeltme Gainward RTX 3060 Ghost LHR NE63060019K9-190AU 192 Bit GDDR6 12 GB Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe 8.700'e uygun bu RTX 3060 modeli ama önerim ASUS olan.

6900xt kullandım red devil modelini, top tier bir modeldir, 10 bine almıştım, ancak amd yazılımını beğenmedim, en basitinden arayüzü bile oyuncak gibi, ve oyunlarda fps droplar yaşattı kart bana. kartımda yüzde 30 fanda 70 dereceyi geçmeyen bir kart yani öyle söyleyim. o yüzden şuan 12-14 k aralığında nvidia bir kart arıyorum 3080ti ya da 3090 olabilir mesela.
Bu tecrübem umarım faydalı olur size

Eğer bedava oyun oynama gibi bir düşüncen varsa amd ekran kartlarında sıkıntı yaşanıyordu en son, o yüzden Nvidia alman daha mantıklı, eğer bilgisayar bileşenlerinden anlamıyorsan ikinci el pazarına hiç girme aldıktan sonra bir sürü test yapman gerek daha önce madencilik yapılma olayları çok fazlaydı rtx2000-3000 serisi ekran kartları bu durumdan çok fazla etkilendi 4000 serisi çıktıktan sonra madencilik işi azaldığı için ilerde 4000 serisi almak istersen daha rahat bir şekilde alabilirsin ama 2000-3000 serisi ekran kartı alırken çok dikkatli olman gerek, eğer tanıdığın bir bilgisayarcı varsa aldıktan sonra testleri yapması için verebilirsin ve mümkünse ekran kartını aldığın kişiyle yüz yüze buluşup satın alman daha iyi olur pazarlık yapma şansın olur hiç değilse, hayırlısı olsun şimdiden.

Eğer bedava oyun oynama gibi bir düşüncen varsa amd ekran kartlarında sıkıntı yaşanıyordu en son, o yüzden Nvidia alman daha mantıklı, eğer bilgisayar bileşenlerinden anlamıyorsan ikinci el pazarına hiç girme aldıktan sonra bir sürü test yapman gerek daha önce madencilik yapılma olayları çok fazlaydı rtx2000-3000 serisi ekran kartları bu durumdan çok fazla etkilendi 4000 serisi çıktıktan sonra madencilik işi azaldığı için ilerde 4000 serisi almak istersen daha rahat bir şekilde alabilirsin ama 2000-3000 serisi ekran kartı alırken çok dikkatli olman gerek, eğer tanıdığın bir bilgisayarcı varsa aldıktan sonra testleri yapması için verebilirsin ve mümkünse ekran kartını aldığın kişiyle yüz yüze buluşup satın alman daha iyi olur pazarlık yapma şansın olur hiç değilse, hayırlısı olsun şimdiden.
Çok teşekkür ederim 1 ay önce ekran kartım hakkın rahmetine kavuştu malesef ders yaptığım için de en acilinden bir tane aldım onu da sıfır rtx 3060 dual aldım, indirimdeydi o da inanılmaz bi şansla denk geldi zaten kalbim temizmiş, işlemcim çok mükemmel olmadığından dar boğaz yapmayacak en iyisi olan da buydu hatta ilk aldığımda nerden bileyim fanlar belli bir dereceyi geçmeyince dönmüyomuş çalışmıyor diye paniklemiştim 😅😅😅

Çok teşekkür ederim 1 ay önce ekran kartım hakkın rahmetine kavuştu malesef ders yaptığım için de en acilinden bir tane aldım onu da sıfır rtx 3060 dual aldım, indirimdeydi o da inanılmaz bi şansla denk geldi zaten kalbim temizmiş, işlemcim çok mükemmel olmadığından dar boğaz yapmayacak en iyisi olan da buydu hatta ilk aldığımda nerden bileyim fanlar belli bir dereceyi geçmeyince dönmüyomuş çalışmıyor diye paniklemiştim 😅😅😅

Bunu da alabilirsin iade şansın varsa.

Yeni konular

Geri
Yukarı