Çözüldü RTX Voice gürültü engelleme çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Nailed It

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Freelance Finansçı ve 2 Şirket sahibi.
Merhabalar, Zotac RTX 3060 Ti LHR ekran kartım mevcut, mikrofonuma çok fazla yankı / gürültü gittiği için RTX Voice programının gürültü önlemesini kullanmak istiyorum fakat

1631698396040.png

Mikrofonun altındaki "Remove background noise from my microphone" seçeneğine tıkladığım zaman uygulama donuyor. Ne kadar beklersem bekleyeyim program yanıt vermiyor. Ne yapmam lazım acaba? Hoparlör kullandığım için mikrofonum gürültüleri çok fazla alıyor, arkadaşlarıma Detroit vs. gibi oyunların yayınını yapıp paylaşmak istedim ama gürültü yüzünden izlenmez haldeler.

Evet. Çarpıya bastığınızda pencere kapanır fakat arka plan uygulaması olarak çalışmaya devam eder. Tamamen çıkış yapmak için, görev çubuğunda sağ alttan kapatmanız gerek.
Hocam bu sefer de şöyle bir şey oldu, ben kendi mikrofonumdan gelen sesi kendi bilgisayarımda duyuyorum? Herhangi bir ayarda "bu cihazı dinle" seçeneği de aktif değil.

Hoparlör değil de kendi mikrofonu olan bir kulaklık kullanıyorsun değil mi? Eğer öyleyse şu ayarı bir kontrol et. Görev çubuğunun en sağ tarafında bulunan hoparlör simgesine sağ tıklayıp ses ayarlarına gir.
1631700721262.png

Kullandığın cihazı seç ve "Cihaz özellikleri"ne gir.
1631700822980.png

Sağ üstte "Ek cihaz özellikleri".
1631700859838.png

Açılan pencerede düzeyler>Mikrofon.
1631700911382.png

Açıksa kapalı hale getirin.

Eğer sorun bu değilse bir şey daha deneyeceğiz.

Hoparlör değil de kendi mikrofonu olan bir kulaklık kullanıyorsun değil mi? Eğer öyleyse şu ayarı bir kontrol et. Görev çubuğunun en sağ tarafında bulunan hoparlör simgesine sağ tıklayıp ses ayarlarına gir.
Eki Görüntüle 1166211
Kullandığın cihazı seç ve "Cihaz özellikleri"ne gir.
Eki Görüntüle 1166213
Sağ üstte "Ek cihaz özellikleri".
Eki Görüntüle 1166215
Açılan pencerede düzeyler>Mikrofon.
Eki Görüntüle 1166216
Açıksa kapalı hale getirin.

Eğer sorun bu değilse bir şey daha deneyeceğiz.
Tamamdır halloldu, teşekkür ediyorum hocam.

Geri
Yukarı