RTX2060 düşük Benchmark performansı

FalconPaw

Kilopat
Makaleler
8
RTX 2060 kullanıyorum ve oyunlarda internetteki Benchmark videolarına nazaran 10-15 FPS düşük alıyorum. Bu normal mi? Eğer anormal ise nasıl çözerim?

Sistemin aynı olmayabilir. Oynadığınız oyunları ve bütün sisteminizi yazabilir misiniz?
İmzamdaki sistemi kullanıyorum. Şuan mobilde olduğumdan yazamıyorum.
Sistemin aynı olmayabilir. Oynadığınız oyunları ve bütün sisteminizi yazabilir misiniz?
Sea of thieves, LoL oynuyorum.
İzlediğim videoda işlemcisi ve ekran kartı overclocklu idi.

İmzamdaki sistemi kullanıyorum. Şu an mobilde olduğumdan yazamıyorum.

Sea of thieves, LoL oynuyorum.
Sisteminiz gayet düzgün. Bahsettiğiniz oyunları oynarken sıcaklıklar fazla yükseliyor mu?

Ayrıca yapılan testlerde işlemci olarak Intel kullandılarsa birkaç FPS daha fazla almaları normal karşılanabilir.

Sürücünüzün sürümü nedir? Windows 10 2004 mü kullanıyorsunuz?

FPS'e neden bu kadar çok takılıyorsunuz? Kasasına PSU'suna kadar birebir aynı sisteminiz olamaz. Olsa bile yine FPS farkı normaldir. Senin bilgisayarında arkaplanda 100 tane işlem çalışır. O adamda 10 tane. Bu da ciddi FPS farkına yol açar. Kullandığınız cihazlar birebir olsa bile önemli olan yazılımdır.

Sisteminiz gayet düzgün. Bahsettiğiniz oyunları oynarken sıcaklıklar fazla yükseliyor mu?

Ayrıca yapılan testlerde işlemci olarak Intel kullandılarsa birkaç FPS daha fazla almaları normal karşılanabilir.

Sürücünüzün sürümü nedir? Windows 10 2004 mü kullanıyorsunuz?
Hayır, ekran kartı ve işlemci 66 derece oluyor.

İşlemci farklı olabilir ki bu durumda 20 FPS'e kadar fark oluşabilir. İşlemci aynı olsa dahi OC yapılmış olabilir. Çok az da olsa RAM'lerin frekansı dahi FPS'e bir etki oluşturmakta. GPU OC yapılmış olabilir ya da fabrikadan frekansı arttırılmış halde çıkmış olabilir. Bir çok etken var bunu bulmaz artık size kaldı.

İşlemci farklı olabilir ki bu durumda 20 FPS'e kadar fark oluşabilir. İşlemci aynı olsa dahi OC yapılmış olabilir. Çok az da olsa RAM'lerin frekansı dahi FPS'e bir etki oluşturmakta. GPU OC yapılmış olabilir ya da fabrikadan frekansı arttırılmış halde çıkmış olabilir. Bir çok etken var bunu bulmaz artık size kaldı.

Adamın işlemci hızı 4.2 ve ekran kartı overclocklu imiş.
Adamın işlemci hızı 4.2 ve ekran kartı overclocklu imiş.
Benim işlemci hızım 3.6.

Yeni konular

Geri
Yukarı