RTX2060 düşük GPU kullanımı

İşletim sistemi
Windows 10
Açıklamada OC yapmadım yazıyor. ASUS Prime B450M-A anakart kullanıyorum 4 slotlu. A2-B2 slotlarına takılı. Konuyu güncelledim son yazdıklarıma da bakabilir misiniz?
Güç seçeneklerinden yüksek performans seçili mi? Orijinal Windows almışken temiz kurulum yaparsan daha iyi olur. Cracklı Windows'dan performans almanda sıkıntı olabilir.

İşlemcinin tam darboğaz yapması için %60-70 üstü kullanımı olması ve ekran kartının da %50 lerin altında olması lazım ancak sizde ne işlemci ne de ekran kartı tam çalışıyor. Tahminim bellekler veya kullanılan depolama biriminde; kurulu olduğu diskte problem var mı? Bir de bellekler doğru şekilde mi takılı ve en fazla frekansı 2666 mı?

İşlemcinin tam darboğaz yapması için %60-70 üstü kullanımı olması ve ekran kartının da %50'lerin altında olması lazım ancak sizde ne işlemci ne de ekran kartı tam çalışıyor. Tahminim bellekler veya kullanılan depolama biriminde; kurulu olduğu diskte problem var mı? Bir de bellekler doğru şekilde mi takılı ve en fazla frekansı 2666 mı?

HDD'de kurulu bad sector testi yaptığımda hiçbir sorun çıkmamıştı. Bellekler doğru takılı ve en fazla 2666 yapabiliyorum daha çok artırdığımda mavi ekran veriyor.
Güç seçeneklerinden yüksek performans seçili mi? Orijinal Windows almışken temiz kurulum yaparsan daha iyi olur. Cracklı Windows'dan performans almanda sıkıntı olabilir.

Yüksek performans seçili. Orijinal Windows aldım ama temiz kurulum yapmayı bilmediğim için format atamadım. Windows 10'un sıfırlama özelliğini kullandım ama o etkili olmadı sanırım.

HDD'de kurulu bad sector testi yaptığımda hiçbir sorun çıkmamıştı. Bellekler doğru takılı ve en fazla 2666 yapabiliyorum daha çok artırdığımda mavi ekran veriyor.

Yüksek performans seçili. Orijinal Windows aldım ama temiz kurulum yapmayı bilmediğim için format atamadım. Windows 10'un sıfırlama özelliğini kullandım ama o etkili olmadı sanırım.
Videodaki arkadaş OC yapmadım demiş ama kartı OC li şekilde çalışıyor. Ayrıca RAM frekansı yüksek. Bunlar etki eder. Ayarların birebir aynı olduğundan emin misin? NVIDIA Control Panelden başka şeyleri değiştirmiş olabilir. YouTuberlara güvenme çok fazla. Ayarları kısarsan GPU kullanımın düşecektir. Yükseğe aldığında kartın kullanımı artıyor mu? İşlemcinin frekansı da düşük olabilir. Ayarlarına komple bakmak lazım.

Videodaki arkadaş OC yapmadım demiş ama kartı OC'li şekilde çalışıyor. Ayrıca RAM frekansı yüksek. Bunlar etki eder. Ayarların birebir aynı olduğundan emin misin? NVIDIA Control panelden başka şeyleri değiştirmiş olabilir. YouTuber'lara güvenme çok fazla. Ayarları kısarsan GPU kullanımın düşecektir. Yükseğe aldığında kartın kullanımı artıyor mu? İşlemcinin frekansı da düşük olabilir. Ayarlarına komple bakmak lazım.

1606423493229.png

GPU ayarlarım böyle. Ayarları yükselttiğimde GPU kullanımı artıyor ama FPS artmıyor.

1606423617714.png

İşlemcim böyle.

1606423647835.png

RAM böyle.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı