Çözüldü RTX2060 PC oyun oynarken donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Axort

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba ETS 2, GTA 5 FIFA22 vs. gibi oyunlar oynarken bir 5-10 dk sonra aniden ekran donuyor ama kasa çalışıyor ama mouse klavye vs hiçbir şey etki etmiyor. Mecburen güç tuşundan kapatmak zorunda kalıyorum. Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim, teşekkürler.

Ekran kartı = RTX2060.
İşlemci = Ryzen 7 3700X.
RAM= G.Skill Trident Z 2x8 GB 3600MHz.

Çözüm
HDD de kurulu oyununuz var mı? Eğer HDD'ye kurulu olanda varsa zaten sorun direk HDD dedir.

Hocam sorunu çözdüm maalesef bunu benim aptallığıma verebilirsiniz kasamı ayda bir kere olsun siliyordum bu sefer balkona çıkartıp fön makinesiyle bütün fanlara tuttum şu an en fazla 72 derece alıyorum.

Hocam sorunu çözdüm maalesef bunu benim aptallığıma verebilirsiniz kasamı ayda bir kere olsun siliyordum bu sefer balkona çıkartıp fön makinesiyle bütün fanlara tuttum şu an en fazla 72 derece alıyorum.

Hocam kusura bakmayın sizindede zamanınızı aldım yardımlarınız için teşekkür ederim.
Arkadaşlar merhaba ETS 2, GTA 5 FIFA22 vs. gibi oyunlar oynarken bir 5-10 dk sonra aniden ekran donuyor ama kasa çalışıyor ama mouse klavye vs hiçbir şey etki etmiyor. Mecburen güç tuşundan kapatmak zorunda kalıyorum. Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim, teşekkürler.

Ekran kartı = RTX2060.
İşlemci = Ryzen 7 3700X.
RAM= G.Skill Trident Z 2x8 GB 3600MHz.

SSD HDD kontrol edip dener misiniz?

HDD veya SSD nizi kontrol edin. Sonra ise RAM'lara bakın.

Hocam hepsini test ettim hiçbirinde sorun çıkmadı.

SSD HDD kontrol edip dener misiniz?

Hocam yine aynı durum var acaba yazılımsal bir sorun mu?

Genel sürücü güncellemesi yapın. Devam ederse parçalarda problem vardır. Yüksek ihtimal depolama biriminde.

BIOS da güncelleyebilirsiniz.

Hocam depolama birimleri sağlam durumda biosumuda yeni güncelledim bütün sürücü güncellemeleride mevcut.

Hocam hepsini test ettim hiçbirinde sorun çıkmadı.

Hocam yine aynı durum var acaba yazılımsal bir sorun mu?

Hocam depolama birimleri sağlam durumda biosumuda yeni güncelledim bütün sürücü güncellemeleride mevcut.

Hocam anladıgım kadarıyla makine oyuna girdiginizde kilitleniyor kalıyor bu arıza genelde RAM SSD HDD kaynaklı oluyor masaüstünde bir problem yaşadınız mı?

Hocam anladıgım kadarıyla makine oyuna girdiginizde kilitleniyor kalıyor bu arıza genelde RAM SSD HDD kaynaklı oluyor masaüstünde bir problem yaşadınız mı?

Hocam bazen oyun oynarken olmuyor ama tam çıktıktan sonra masaüstüne geçindede olabiliyor.

Hocam bazen oyun oynarken olmuyor ama tam çıktıktan sonra masaüstüne geçindede olabiliyor.
Hocam ekran kartımıda test ettim fakat herhangi bir sorun çıkmadı.

Hocam ekran kartımıda test ettim fakat herhangi bir sorun çıkmadı.

Hocam sizin sorun teknik RAM tek tek deneyin 1'den fazla HDD varsa sökün tek 1 HDD kalsın sorunun hangi parçada oldugunu bulalım.

Hocam sizin sorun teknik RAM tek tek deneyin 1'den fazla HDD varsa sökün tek 1 HDD kalsın sorunun hangi parçada oldugunu bulalım.

Hocam anladığım kadarıyla ekran kartım çok fazla ısındığından yapıyor en fazla 82-83 dereceyi görüyorum ama bu da fazla galiba ısınmadan dolayı kilitlenmeyi nasıl durdurabilirim acaba bu konuda bilginiz var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı