RTX2060 ve R5 2600 FPS düşüşü

Hayır hocam. Şehir gibi yerlere girince diğer oyunlara göre daha fazla fark oluyor işlemciler arasında.

Hayır dostum. 10400F ile RX 580 8 GB ile oyunu 50 saat boyunca oynadım ve işlemci bir kere bile %30 geçmedi kullanımı. Isı stok fan ile 55 derece bile geçmedi. Ekran kartını ise sonuna kadar zorluyor. Kasamda 8 fan var ve ekran kartı 75 kadar çıkıyor rahatlıkla.

Hayır dostum. 10400F ile RX 580 8 GB ile oyunu 50 saat boyunca oynadım ve işlemci bir kere bile %30 geçmedi kullanımı. Isı stok fan ile 55 derece bile geçmedi. Ekran kartını ise sonuna kadar zorluyor. Kasamda 8 fan var ve ekran kartı 75 kadar çıkıyor rahatlıkla.
Ekran kartını zaten yormuyor demedim ki. Bu arada işlemci bazlı demek işlemciyi çok kullanması anlamına gelmiyor bilginize.

AC serisi hem işlemci hem ekran kartı hem de RAM'i sömüren oyunlar. Tartışacak bir şey yok. :)

Özellikle Valhalla çok problemli bir oyun. O kadar kötü bir optimizasyon görmedim. Ubisoft standartları için bile çok kötü bir iş var ortada ve aslında oyunun potansiyeli var. Yani Origins ve oddysy göre çok daha iyi buldum ama onlara göre çok daha kötü bir optimizasyon vardı maalesef. Oyun 100 FPS alırken aniden 8 FPS düşebiliyor sebepsiz yere ve oyuna bakıyorum ama öyle çok da düzgün bir grafikte yok. Karakter yüz modelleri iyi ama dünya tasarımı falan kaplamalar çok kötü buldum.

Oyunu yapan kadro ne kadar kalabalık olursa olsun, hemen her sene AC oyunu yapmaya kalkarsan bir yerlerinden patlıyor. Özellikle ilk çıkışları genellikle zulüm oluyor zaten. Tüm bunlara rağmen AC Odyssey'i 100 saat üzerinde oynadım, o da ayrı konu. :)

Ekran kartını zaten yormuyor demedim ki. Bu arada işlemci bazlı demek işlemciyi çok kullanması anlamına gelmiyor bilginize.

O zaman bana neden oyunu High'ta stabil 60 FPS oynayamadığımı açıklasana? High + 60 FPS için Ubisoft'un resmi olarak yayınladığı gereksinim 1080P'de en yüksek i7 6700 istediği yönde ve ben 10400F kullanıyorum ve işlemcim kat ve kat daha iyi? Ancak bu önerinin yanına ek olarak GTX 1080 istediğini yazmış adamlar yani benim çuvalladığım kısım. Çünkü ben RX 580 kullanıyorum. Yani sen oyunu yapımcılarından iyi mi biliyorsun?

Şu videoyu izlersen zaten ne kadar dengesiz bir FPS verdiğini görürsün. Mesele işlemci değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

O zaman bana neden oyunu High'ta stabil 60 FPS oynayamadığımı açıklasana? High + 60 FPS için Ubisoft'un resmi olarak yayınladığı gereksinim 1080P'de en yüksek i7 6700 istediği yönde ve ben 10400F kullanıyorum ve işlemcim kat ve kat daha iyi? Ancak bu önerinin yanına ek olarak GTX 1080 istediğini yazmış adamlar yani benim çuvalladığım kısım. Çünkü ben RX 580 kullanıyorum. Yani sen oyunu yapımcılarından iyi mi biliyorsun?

Şu videoyu izlersen zaten ne kadar dengesiz bir FPS verdiğini görürsün. Mesele işlemci değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ekran kartın düşük olduğu için işlemci farkını göremiyor olabilir misin? Neyse tartışmaya gerek yok siz de kendinizce haklısınız. Konu kirlenmesin.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    511,8 KB · Görüntüleme: 16
Yani yeni sürücü veya oyuna gelen güncelleme ile biraz daha stabil hale gelmiş oyun. En düşük FPS daha iyi, onun dışında sonuç benzer. Bir sıkıntı yok sisteminde.

Geri
Yukarı