RTX2070 sistem yükseltme

weirdcore

Kilopat
Daha fazla  
Böyle bir sistemim var arkadaşlar, GTX970'im bozuldu, onu EVGA RTX2070 ile değiştirdim. Oyunlarda yüksek ayarlarda istediğim performansı alamıyorum, sürekli takılmalar oluyor. Sanırım RAM'in az olmasından kaynaklı. Zaten bilgisayarı açar açmaz Chrome, Steam, Origin gibi uygulamalar yüzünden RAM'in yarısı gidiyor. Bu sistemi yükseltmek istiyorum, 2x4 RAM satın almayı düşündüm fakat aynı RAM piyasada yok. Başka bir model olur mu bilmiyorum, bu sistemi şu an en az bütçeyle en performanslı hale nasıl getirebilirim?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20200808-203122_Drive.jpg
    Screenshot_20200808-203122_Drive.jpg
    126,5 KB · Görüntüleme: 75
Hocam RTX2070 güçlü bir ekran kartı. Arkadaşların dediği gibi darboğaz var. Ek olarak DDR4 ramler çok daha iyi olacaktır. Böyle bir ekran kartı almışken sistemi de güncellemeniz en mantıklısı ama bütçeye bağlı. Anakart, ram ve işlemci komple değişebilir fikrimce. Ryzen işlemcilere bakabilirsiniz f/p için ama tamamen oyun odaklı gidiyorsanız indirimli bir Intel işlemci düşünebilirsiniz. Ama yeni bir anakart ve ram de gerekecek güzel performans alabilmeniz için.

Hocam RTX2070 güçlü bir ekran kartı. Arkadaşların dediği gibi darboğaz var. Ek olarak DDR4 ramler çok daha iyi olacaktır. Böyle bir ekran kartı almışken sistemi de güncellemeniz en mantıklısı ama bütçeye bağlı. Anakart, ram ve işlemci komple değişebilir fikrimce. Ryzen işlemcilere bakabilirsiniz f/p için ama tamamen oyun odaklı gidiyorsanız indirimli bir Intel işlemci düşünebilirsiniz. Ama yeni bir anakart ve ram de gerekecek güzel performans alabilmeniz için.
İ74790K OC ile besleyebilir mi?

@ragnarock492

Son düzenleme:

Geri
Yukarı