RTX3050 sistem oyunlarda düşük FPS

pizzalıkek

Femtopat
Yer
İstanbul
Lenovo ıdea pad 5 Pro kullanıyorum oyunlarda az FPS aldığımı düşünüyorum Valorant en düşük ayarlarda 100-150 alıyorum Apex Legends indirdim en çamur ayarlarda 1920x1080 çözünürlükte 80 90 FPS alıyorum oda traning te MSI Afterburner değerlerim şu şekilde acaba ekran kartımı tam kullanamıyor muyum?
Sistemim:
RTX3050.
AMD Ryzen 5 5600H.
16 GB RAM.

20230104182126_1.jpg

Fanların çalıştıgına emin misin kardeşim bu sıcaklıklar ne böyle. Büyük ihtimal sıcaklıktan dolayı frekansları kısıyor laptop.

Aldığınız FPS değerlerinde sorun yok, 3050 bir laptop ile alacağınız sonuçlar bunlar. Ekran kartı ve işlemci yüksek güçte çalışıyor çünkü sıcaklıklardan belli baya ısınıyor ikiside. Ayrıca Apex ve Valorant ekran kartından çok işlemciye yük bindiren oyunlar. Attığınız görselde aldığınız fps değeri youtubedeki aynı sistemle yapılan testlerle aynı anormallik yok. Ama bu sıcaklıklarla sistemin ömrü uzun olmaz.

Fanlarına nasıl baktırabiliriz şu an hesabı kapandı yazamıyor yerine ben yazıyorum laptopu daha yeni 6 aylık falan nasıl fanlarına bakabilir sıcak olduğu için tam kullanmıyor sanırım %27 yazıyor ve aldığı değerlere normal diyen arkadaşlar neye göre normal tamam ısısı anormal fakat FPS'i kesinlikle daha yüksek olmalı.

Fanlarına nasıl baktırabiliriz şu an hesabı kapandı yazamıyor yerine ben yazıyorum laptopu daha yeni 6 aylık falan nasıl fanlarına bakabilir sıcak olduğu için tam kullanmıyor sanırım %27 yazıyor ve aldığı değerlere normal diyen arkadaşlar neye göre normal tamam ısısı anormal fakat FPS'i kesinlikle daha yüksek olmalı.

3050 o kadar kötü bir GPU degil normal FPS degerleri degil bunlar sıcaklıktan dolayı frekans kısıyor laptop servise yollayıp bakım yaptırabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı