Çözüldü RTX3050 Ti GTA IV düşük VRAM hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

leftieaf

Hectopat
Makaleler
1
Steam'den yükledim oyunun en son güncellemeyle bu hata düzelmiş ama ortada düzelen bir şey yok 512 MB VRAM gözüküyor. Ekran kartım RTX3050 Ti 4 GB.

Çözüm
Steam başlatma seçeneklerine -availablevidmem 3990 kendi VRAM değerimi yazdım şimdilik sorun yok ilerleyen zamanlarda göreceğiz. Kasma takılma gibi problem de yaşamadım yine de hepinize çok teşekkür ederim.
Steam'den yükledim oyunun en son güncellemeyle bu hata düzelmiş ama ortada düzelen bir şey yok 512 MB VRAM gözüküyor. Ekran kartım RTX3050 Ti 4 GB.

Yüksek ihtimal işlemcinin ekran kartını algılıyor arama yerine grafik ayarları de oradan GTA 4'ü ekle grafik istemcisi olarak 3050'yi seç.

NVIDIA'nın GPU etkinliğine baktım ekran kartını kullanıyor gözüküyor.
Hayır kullanıyor gözükür ama gene de işlemcinin ekran kartı seçili olur aynısı bende de oldu fivem de sana dediğim ayarı yapıca 4gb gözüktü bende.

Hayır kullanıyor gözükür ama gene de işlemcinin ekran kartı seçili olur aynısı bende de oldu fivem de sana dediğim ayarı yapıca 4gb gözüktü bende.
Olmadı yine aynı.

İndirdiğiniz dosyayı oyunun kurulu olduğu yerin içine atarsanız sorununuz çözülecektir. Chrome uyarı verirse sakla deyin. Dosya temiz.

Dosyayı VirusTotal'de tarattım 19 tane trojan algıladı zaten bunu yapanların yarısı oyunda çökme meydana geliyormuş riske atmak istemiyorum.

Ben önceden kullandım. 65 saat boyunca çökme meydana gelmedi ve oyunu bitirmiştim. Kaspersky tarattım temiz. VRAM 3 GB yapıyor. Kullanıp kullanmamak size kalmış. Başka çözüm bulmanız zor söyleyeyim.

Steam başlatma seçeneklerine -availablevidmem 3990 kendi VRAM değerimi yazdım şimdilik sorun yok ilerleyen zamanlarda göreceğiz. Kasma takılma gibi problem de yaşamadım yine de hepinize çok teşekkür ederim.

Çözüm
Tamamdır eğer başka oyunlarda başına gelirse son olarak nvidia denetim masasına gir tercih edilen gpu yu yüksek performanslıyı seç bunu yaparsan çözülmemesinin imkanı yok.

Geri
Yukarı