RTX3050 Ti performans sorunu

knk256

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci/Kuyumcu
Merhaba ben ASUS TUF dash F15 2021 kullanıyorum. Cihazımda 11.nesil i5 var ve RTX 3050 Ti var belli bir süredir kullanıyorum cihazı. İlk çıktığı gün Media marketten satın aldım ama cihaz Valorant 1080p en düşükde 40-70 FPS arası CS:GO en düşük 600'de 120-150 arası veriyor. Cidden çok kötü FPS değerler. İ Valhalla gibi ağır grafikli oyunlarda orta ayarlarda 35-50 FPS arası alıyorum, ekran kartı kullanımı çok düşük her oyunda. ASUS 2 haftadır oyalıyor beni herkes başkasına atıyor. Konuyu sorunu nasıl çözebiliriz yardımcı olabilir misiniz rica etsem?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tek kanal 8 GB 3200MHz var ama Dual takarsak %70 performans artışı olabilir mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Buradaki videoya gore aralarinda bayağı fark var.

Yanlış yazmışım 1660 Ti yazacaktım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
testler böyle gösteriyor ama 1660 Ti benzer kartlar bellek 6100 MHz de GPU da 2140 MHz de çalışıyor.
Buradaki videoya gore aralarinda bayağı fark var.

CS de 184'ten 209'a çıkmış Dual RAM etkisi var ama benim cihaz FPS değerleri cidden çok düşük Dual RAM ile illaki artar ama testlere göre bayağı az alıyorum FPS'leri. Kuzenimde Vega 6 var tek kanal RAM benden yüksek FPS alıyor.

GT 730 8 GB RAM ile Valorant'ta 90 FPS üzeri alırken RTX 3050 Ti ile 40-70 almasının RAM kaynaklı olduğunu sanmıyorum.

Hocam TUF FX15 serisinde i5 11400h 3050 kart ile 60 sayfalık forum var oradakilerde de aynı sorun vardı Dual RAM 2x8 yapınca FPS iki katına kadar çıktı tek slot RAM'de 90 FPS alan eleman çift kanal yapınca +80 FPS'leri gördü.

testler böyle gösteriyor ama 1660 Ti benzer kartlar bellek 6100 MHz de GPU da 2140 MHz de çalışıyor.

CS de 184'ten 209'a çıkmış Dual RAM etkisi var ama benim cihaz FPS değerleri cidden çok düşük Dual RAM ile illaki artar ama testlere göre bayağı az alıyorum FPS'leri. Kuzenimde Vega 6 var tek kanal RAM benden yüksek FPS alıyor.

Dostum bende de aynı sistem var Monster aldım Dual 16 GB RAM var SSD'im 3600'e 3100 okuyor yine de PUBG de düşük ayarlarda 90 ile oynuyorum olmaması lazım bunun her ayarda aynı FPS ve bilgisayardan çok iyi anlarım OEM'ciyim ama ekran kartı yeni olduğu için yazılımsal olarak kötü kendini geliştirecektir zamanla benim gibi beklemen gerekiyor sadece.

Yeni konular

Geri
Yukarı