RTX3060 Hogwarts Legacy GPU düşüklüğü

İşletim sistemi
Windows 11

flyeagletr010

Hectopat
Daha fazla  
RAM
32 GB
SSD veya HDD modeli
2 TB SDD m2
Ekran kartı
RTX 3060
Anakart
MONSTER
İşlemci
İ7-12700H
Hogwarts Legacy de çok düşük GPU kullanıyor neredeyse % 30'larda geziyor ve sürekli oyun takılıyor. Yabancı kaynaklardaki ve bu sayfadaki tüm önerilenleri yaptım fakat herhangi düzelme olmadı. DDU ile silip tekrar sürücü güncelledim, NVIDIA kontrol panelinde V-Sync'i kapattım, RT'yi kapattım düşük ayarlarda bile denedim fakat herhangi düzelme olmadı. Gerçekten bu sorunla uğraşmaktan canım sıkıldı. Sizin çözüm öneriniz nedir? Bana yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam DLSS frame generation modunu kurarak deneyebilir misin?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir de PC'yi Turbo moda alıp dener misin? Artı olarak Windows grafik ayarlarından Hogwarts Legacy'yi yüksek performansa al.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bir de PC'yi Turbo moda alıp dener misin? Artı olarak Windows grafik ayarlarından Hogwarts Legacy'yi yüksek performansa al.

Denedim fakat videodakini denemedim ama sıkıtım DLSS değil sıkıntı düşük GPU kullanımı.

Hocam videodakini uyguladım GPU kullanımı yükseldi ve takılmalar azaldı. Çözüm şu önce Windows ayarlardan oyun modu > grafikler > varsayılan grafikleri ayarlarını değiştir > donanım hızlandırmalı GPU ve pencereli oyunlar için iyileştirmeleri açıyoruz sonra videodaki adımları uyguluyoruz dosyaları ana dizine atıyoruz ve Ray Tracing'leri kapatırsanız daha iyi verim alabilirsiniz. Normalde % 30 -40 arası GPU kullanımı ve 30 - 40 arası FPS alırdım şimdi ise attığım görüntüdeki gibi yüksek FPS alıyorum. Her şey için teşekkür ederim iyi oyunlar.

Dosya Ekleri

• resim_2024-01-06_223616718.png
    resim_2024-01-06_223616718.png
    2,9 MB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:

Geri
Yukarı