Getramen

Hectopat
Daha fazla  
  • ASUS TUF Gaming F15 FX506HM.
  • i7 11800h.
  • RTX 3060 laptop GPU.
  • 16x1 3200MHz RAM.
Windows 11 Pro.
GTA 5, RDR 2 gibi güç gerektiren oyunda 30 FPS, LoL CS Minecraft gibi çok basit oyunlarda ise yaklaşık 100FPS alıyorum ve bildiğiniz gibi bu sistemle bu FPS kabul edilemez, internette diğer incelemelere bakıyorum ve onlar kat kat yüksek FPS alıyor. Yapmadığım şey denemediğim driver ayar kalmadı ama bir çözüm bulamadım. Sıcaklıklar vs de normal. Görev Yöneticisi'nden kontrol ettiğimde oyun harici ekran kartıyla açılmış gözüküyor ama FPS hala kötü. Bilgisayara daha yeni temiz Windows 11 kurdum ama hala durum aynı. Önerebileceğiniz bir şey var mı? Sorun RAM'den mi kaynaklı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de geçenlerde Lenovo Ideapad Gaming almıştım. Onda da tek 8 GB RAM vardı 2. yi taktırdığımda gözle görülür bir FPS artışı yakalamıştım.

Tek kanal olması bir problem tabii ki imkan varsa 8 veya 16 daha ekleme yapmanız gerekli. Ek olarak NVIDIA Denetim Masası ayarlarınızı yaptınız mı ve cihazınızda MUX varsa MUX'u açtınız mı?

Tek kanal olması bir problem tabii ki imkan varsa 8 veya 16 daha ekleme yapmanız gerekli. Ek olarak NVIDIA Denetim Masası ayarlarınızı yaptınız mı ve cihazınızda MUX varsa MUX'u açtınız mı?

Maalesef MUX yok. NVIDIA Denetim Masası'ndan da bir sürü ayar denedim ama bir değişiklik göremedim.

Maalesef MUX yok. NVIDIA Denetim Masası'ndan da bir sürü ayar denedim ama bir değişiklik göremedim.

GPU'dan en iyi verimi bu ayarlarla alıyorum ben. Deneyebilirsin ancak dediğim gibi RAM'leri çift kanal yapman şart.

1658138303578.png

1658138317506.png

Yeni konular

Geri
Yukarı