RTX3060 sistem düşük FPS

1akhilleus

Femtopat
Daha fazla  
i7 işlemci 11. nesil ve RTX3060 var ama CS:GO'da maximum 300 FPS alıyorum. GTX1650 Ti olan arkadaşım benden yüksek alıyor, nasıl düzeltebilirim?

İşte anlamadığınız nokta masaüstü ve laptop farkı CS GO ve LOL gibi oyunlarda devasa düzeyde oluyor. Mux Switch olmadan. Dediklerim 1650 Ti için. Yoksa masaüstünde alınır bu değerler. Konuyu ve mesajları daha iyi okursak yanlış anlaşılmalar olmaz.

Mux Switch ile ne alakası var anlamadım. 750Ti bile sizin dediğiniz FPS değerlerini verebiliyor masaüstü tarafında. Hadi diyelim bu sebepten FPS kaybı var, bu tüm oyunlarda olmaz mı?

CSGO işlemci oyunudur, 1050 Ti ve R5 3600 ile 450 fps alıyorum.
Önceki mesajları okumadınız mı ? GTX 1650 Ti sadece laptoplarda var. En iyi işlemci de olsa Mux Switch olmadan 300-400 FPS'leri göremez.
Mux Switch ile ne alakası var anlamadım. 750Ti bile sizin dediğiniz FPS değerlerini verebiliyor masaüstü tarafında.
Yani ne diyeyim ki ? Laptoplarda Mux Switch hayati öneme sahip CS GO için. İstediğiniz işlemci ekran kartı kombinasyonunu yapın Mux Switch olmayan bir laptop CS GO'da 300-400-500 FPS göremez masaüstündeki çoğu eski kart görse bile. Ama CS GO'da bu FPS'yi alan laptop RDR2'de de Ultra ayarlarda 60 FPS'yi yakalar bunu da GTX 750 Ti yapamaz. Her oyunda olmuyor evet bu tür online oyunlarda ve çok çok yüksek FPS alınma ihtimali olan oyunlarda oluyor genelde. İstisnalar her alanda mevcut. Gerekirse onu da konuşuruz. @Dark Lord of the Sith Hocam biraz da siz anlatsanız kimse inanmak istemiyor.

Önceki mesajları okumadınız mı ? GTX 1650 Ti sadece laptoplarda var. En iyi işlemci de olsa Mux Switch olmadan 300-400 FPS'leri göremez.

Yani ne diyeyim ki ? Laptoplarda Mux Switch hayati öneme sahip CS GO için. İstediğiniz işlemci ekran kartı kombinasyonunu yapın Mux Switch olmayan bir laptop CS GO'da 300-400-500 FPS göremez masaüstündeki çoğu eski kart görse bile. Ama CS GO'da bu FPS'yi alan laptop RDR2'de de Ultra ayarlarda 60 FPS'yi yakalar bunu da GTX 750 Ti yapamaz. Her oyunda olmuyor evet bu tür online oyunlarda ve çok çok yüksek FPS alınma ihtimali olan oyunlarda oluyor genelde. İstisnalar her alanda mevcut. Gerekirse onu da konuşuruz. @Dark Lord of the Sith Hocam biraz da siz anlatsanız kimse inanmak istemiyor.

Tamamda sebep soruyorum ben. Neden böyle oluyor? Diyelim GPU gücü düşürüyor, %25 falan eksik FPS alıyoruz, GPU gücü düşüyorsa çözünürlük düşürürsün, daha fazla işlemci gücü ya da çift kanal RAM gerektiriyorsa bunun zaten ekran kartı modeli ile alakası kalmıyor.

Tamamda sebep soruyorum ben. Neden böyle oluyor? Diyelim GPU gücü düşürüyor, %25 falan eksik FPS alıyoruz, GPU gücü düşüyorsa çözünürlük düşürürsün, daha fazla işlemci gücü ya da çift kanal RAM gerektiriyorsa bunun zaten ekran kartı modeli ile alakası kalmıyor.
Görüntüyü harici GPU oluştursa da ekrana işlemci üzerindeki dahili birim veriyor bu yüzden oluyor. Daha ayrıntılı bilmiyorum ama kısaca sebebi bu. Dual Channel RAM de bu konuda işlemciye yardımcı oluyor yine Mux Swith hâli kadar olmasa da FPS bariz artıyor CS GO'da. Özetle
Mux Switch > Dual Channel > Single Channel CS GO için.

Geri
Yukarı