RTX2060S sistem düşük FPS

bthnsr

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, internetten birçok sistemimle aynı özellikleri taşıyan sistemlerin FPS testlerini inceliyorum. Sistemim yeni bir sistem olmasına rağmen izlediğim FPS testlere nazaran çok çok daha düşük FPS'ler alıyorum. Artık bu durum canımı fazlasıyla sıktı. Bütün sistem özelliklerimi buraya bırakıyorum sorun neyde olabilir?

İşlemci: AMD Ryzen 5 3600.
Ekran kartı: Gigabyte RTX2060 Super 8 GB OC Edition.
Anakart: Aorus B450M.
RAM: 2x8 Corsair Vengeance 3000MHz.

Voltaj düşürdüğüm takdirde fpsimde düzelmeler olacak mı?
Bunu söyleyebilmemiz çok zor, ben voltaj düşürmeyi işlemci sıcaklığına bir çözüm olarak ilettim sadece. Öncelikle doğru voltaj ayarını bulmalısın ki bu her işlemci için farklıdır. Örneğin senin işlemcin 1.2 V ile 4.2 Ghz'lerde çalışabilirken benimki 1.3 V ile ancak oralara çıkabilir. Basitçe şöyle özetleyeyim, olabilecek en düşük voltaj ile en yüksek Ghz hedeflenir her zaman için. Voltaj değeri arttıkça işlemci daha çok ısınır, voltaj değeri düştükçe de işlemci yüksek performanslara çıkamaz. En düşük voltaj derken de dediğim gibi bu değeri kendin test ederek bulmalısın. Sistem stres testinde ne zamanki kapanmıyorsa, sıkıntısız şekilde çalışıyorsa işlemcin için uygun voltaj o değerdir diyebiliriz.

Yeni konular

Geri
Yukarı