RTX3060 Ti sisteme güç kaynağı önerisi

simitcii

Hectopat
Merhabalar,

Şu an elimdeki bilgisayarın güç kaynağı problem çıkarmaya başladığı için yeni bir güç kaynağı almayı düşünüyorum ve önümüzdeki 1 sene içerisinde çok büyük ihtimalle yeni bilgisayar toplayacağım. O zamanki duruma göre aşağı yukarı şu tip bir bilgisayar toplamayı düşünüyorum.

Ryzen 5 3600X / 5600 vs.
16*1 GB veya 8*2 GB RAM.
RTX3060 Ti OC sürümlerden biri veya muadili.
ATX/mATX, hafiften OC yapmalık bir anakart.
En fazla 1-2 SSD.

Konuyla alakası varsa da şu tip bir kasa düşünüyorum:

Böyle bir sistem için nasıl bir güç kaynağı önerirsiniz acaba? Çok agresif hız aşırtma yapmayı düşünmüyorum ve bilgisayar genel olarak oyun için kullanılacak. Şimdiden teşekkürler herkese.

Edit: Bütçe 600 civarı ama artırılabilir.

Son düzenleme:
Merhabalar,

Şu an elimdeki bilgisayarın güç kaynağı problem çıkarmaya başladığı için yeni bir güç kaynağı almayı düşünüyorum ve önümüzdeki 1 sene içerisinde çok büyük ihtimalle yeni bilgisayar toplayacağım. O zamanki duruma göre aşağı yukarı şu tip bir bilgisayar toplamayı düşünüyorum.

Ryzen 5 3600X / 5600 vs.
16*1 GB veya 8*2 GB RAM.
RTX3060 Ti OC sürümlerden biri veya muadili.
ATX/mATX, hafiften OC yapmalık bir anakart.
En fazla 1-2 SSD.

Konuyla alakası varsa da şu tip bir kasa düşünüyorum:

Böyle bir sistem için nasıl bir güç kaynağı önerirsiniz acaba? Çok agresif hız aşırtma yapmayı düşünmüyorum ve bilgisayar genel olarak oyun için kullanılacak. Şimdiden teşekkürler herkese.
Thermaltake Toughpower 1500W 80+ Gold Full Modüler PSU Fiyatı (hepsiburada.com)
@oguzkagan055 bütçe vermeyen adama ben bunu atarım, isteyen kusura bakabilir. Bütçeyi telepatiyle çözemeyiz.

Teşekkürler, bütçe 600 civarı düşündüm ama gerekliyse artırabilirim. Bahsettiğiniz kaynaklar arasında 650 Watt olan gözüme güzel gözüktü, 750 Watt seviyelerine çıkmaya gerek var mı sizce?

Teşekkürler, bütçe 600 civarı düşündüm ama gerekliyse artırabilirim. Bahsettiğiniz kaynaklar arasında 650 Watt olan gözüme güzel gözüktü, 750 Watt seviyelerine çıkmaya gerek var mı sizce?
650W da yetecektir, Pylon o bütçe için mükemmel bir PSU. 750W'ı ilerde güncelleme yapacaksanız düşünebilirsiniz.

Keşke en başından verseniz bütçeyi, Pylon alman iyi olur.
Hocam bütçenin anlamı olmadığını düşündüğüm için paylaşmadım, neticede bilgisayar az çok belli ve uygun bir PSU arıyorum. Gereğinden daha yüksek değerlere sahip bir PSU bütçe ne olursa olsun gereksiz olacaktır, aşırı uzun ömürlü kullanım hariç tabii.

650W da yetecektir, Pylon o bütçe için mükemmel bir PSU. 750W'ı ilerde güncelleme yapacaksanız düşünebilirsiniz.
Peki, çok teşekkür ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı