RTX3070 Ti'dan RX 7800XT'ye geçmek mantıklı mı?

Yazıyı okuduğunuza emin misiniz? "RTX 4070 Ti super beklemiştim fakat fiyatı abartılı derecede pahalı."

Konuya gelecek olursak, evet mantıklı. Aralarında geçilebilecek bir performans farkı var.
Evet 4070 ti superi 16gb vram dan dolayı beklemiştim. Fiyat hayal kırıklığı yarattı. Biraz daha performansını araştırıp ve sizlerin tavsiyelerine bakıp karar veririm artık.

Ben olsam yeni jenerasyonu beklerdim. 2K'da doya doya Ray Tracing/Path Tracing kökleyeyim diyorsan ne 12 GB VRAM uzun soluklu olarak yeter ne de AMD bir kart beklentiyi karşılar.

Belki çıkar şöyle RTX 5070 16 GB gibi bir kart Ekim ayında onu alırsın.
Bak buda mantıklı geldi. Biraz daha bekleyip yeni jenerasyon güzel olur. tabi fiyatlar 50.000 tlden başlamazsa:)

Bak bu da mantıklı geldi. Biraz daha bekleyip yeni jenerasyon güzel olur. tabi fiyatlar 50.000 tlden başlamazsa:)

Fiyatlar 50.000 TL'den başlarsa asgari ücret de 45K olur yani dolar bazında kartların değiştiği yok. 3070 Ti'ı aldığın fiyatı o günkü dolar kuruna çevir, bir de bu kartın fiyatını bugünün dolar kuruna çevir ne demek istediğimi anlarsın.

Bütçe yetiyorsa ben olsam RTX 4070 SUPER alırım;

Zorlasan belki ama 12GB vram götürür ama sanki çok iyi değil. Nvidia 4070 leri 16 gb yapsa süper olurdu

Evet 4070 Ti superi 16 GB VRAM'dan dolayı beklemiştim. Fiyat hayal kırıklığı yarattı. Biraz daha performansını araştırıp ve sizlerin tavsiyelerine bakıp karar veririm artık.

Bak bu da mantıklı geldi. Biraz daha bekleyip yeni jenerasyon güzel olur. Tabii fiyatlar 50.000 TL'den başlamazsa:)

Hocam enflasyon etkisi ile ve yeni seri olduğundan fiyatının uygun olacağını sanmam en mantıklısı şu an para varken güzel bir model tercih etmek.

Kim alır o kartı 12'ye dostum, abartma.

Düzgün ticaret yapmak önemli alan alıyor 3060'larını 9civarına satan arkadaşım var.

Hocam enflasyon etkisi ile ve yeni seri olduğundan fiyatının uygun olacağını sanmam en mantıklısı şu an para varken güzel bir model tercih etmek.

Düzgün ticaret yapmak önemli alan alıyor 3060'larını 9civarına satan arkadaşım var.
Düzgün ticaret ile alakasi yok onun, karşındaki enayi veya dünyadan bir haber yaşıyordur anca öyle satarsın. Kılıf uydurmaya gerek yok.

Fiyatlar 50.000 TL'den başlarsa asgari ücret de 45K olur yani dolar bazında kartların değiştiği yok. 3070 Ti'ı aldığın fiyatı o günkü dolar kuruna çevir, bir de bu kartın fiyatını bugünün dolar kuruna çevir ne demek istediğimi anlarsın.

Kartların fiyatı dolar bazında aynı kalır ama TL/dolar paritesi çok bozuluyor.
Maaşımın 3/2 si ile 3070 ti suprim x almıştım. Şimdiki maşım 4070 ti sprim x altında. Birde yeni çıkan teknolojiler türkiyede çok daha pahalıya geliyor.

Zorlasan belki ama 12GB vram götürür ama sanki çok iyi değil. Nvidia 4070 leri 16 gb yapsa süper olurdu

1080P'de kullan benim gibi. 10.5 GB 🔥🔥🔥.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kartların fiyatı dolar bazında aynı kalır ama TL/dolar paritesi çok bozuluyor.
Maaşımın 3/2 si ile 3070 ti suprim x almıştım. Şimdiki maşım 4070 ti sprim x altında. Birde yeni çıkan teknolojiler türkiyede çok daha pahalıya geliyor.

Gerçekçi olursak MSI Suprim X olsun, ROG Strix olsun keriz silkelemelik modeller. Verdin maaşının 3/2sini ne oldu bugün seni MSI markası mı kurtarıyor? Hayır. O yüzden burada sana atılan gibi Galax, Palit, INNO3D, Colorful gibi ekonomik kartları tercih et.

Yukarıda attığım videodaki RTX 4070 Colorful iGame Ultra modeli örneğin 17K'ya almıştım ikinci elden Türkiye garantili. En ağır oyunda bile 62 derece görüyor en fazla.

1080P'de kullan benim gibi. 10.5 GB 🔥🔥🔥.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gerçekçi olursak MSI Suprim X olsun, ROG Strix olsun keriz silkelemelik modeller. Verdin maaşının 3/2sini ne oldu bugün seni MSI markası mı kurtarıyor? Hayır. O yüzden burada sana atılan gibi Galax, Palit, INNO3D, Colorful gibi ekonomik kartları tercih et.

Yukarıda attığım videodaki RTX 4070 Colorful iGame Ultra modeli örneğin 17K'ya almıştım ikinci elden Türkiye garantili. En ağır oyunda bile 62 derece görüyor en fazla.
Doğrusunu söylemek gerekirse önceden gösterişe bakardım. Önce gözüme hitap etmeliydi. Ama şimdi o bakış açısında değilim. Yaşlandık heralde:) Soğutması iyi olsun MSI, Asus, Sapphire, yada Palit farketmez en uygun fiyatlısına bakıyorum.

Doğrusunu söylemek gerekirse önceden gösterişe bakardım. Önce gözüme hitap etmeliydi. Ama şimdi o bakış açısında değilim. Yaşlandık heralde:) Soğutması iyi olsun MSI, Asus, Sapphire, ya da Palit farketmez en uygun fiyatlısına bakıyorum.

Aynı şekilde. 4070 Ti Super diğer markalarda bile gereksiz pahalı o yüzden onu eliyorum. Dersen ben 3070 Ti'ı satayım, 7-8 ay yeni neslin çıkmasını bekleyemem bu sürede rahat rahat oyun oynayayım alacağın iki kart var;

Bunlardan beğendiğini alabilirsin ya da yeni neslin çıkmasını bekleyebilirsin. Tercih senin.

Yeni konular

Geri
Yukarı