RTX4060 için 8GB VRAM ileride ne sorun yaratır?

Bütçe
40000
3-4 yıl sonra çıkan AAA oyunlarda orta veya üzerinde oynatır mı benim için önemli o çünkü medyada bazı arkadaşlar açmaz bile demişler bu da gözümü korkuttu

Açmaz diyenler çok güzel uydurmuş. Şu an GTX 1650 bile çoğu oyunu açabiliyorken 4060 her türlü açar. Bir de DLSS+fg gibi bir nimet varken. Muhtemelen Ultra da oynuyorsan yüksekte falan oynarsın ileride.

Arkadaşlar alacağım laptoplarda (bütçemden dolayı) hep 8 GB'lik 4060 modelleri mevcut. 8 GB VRAM de gözüme çok az geliyor ve internetteki incelemelerde 3-4 yıllık sürede bu kart patlar diyorlar. Patlardan kasıtları oyunları açmaz mı, yüksekte oynatmaz mı acaba? Oyunları en yüksekte oynamak gibi bir amacım yok, şu an kullandığım kart oyunları açmıyor bile. Yani orta-yüksek karışık oynasam yeterli. Bunun için 4060 8 GB yeterli olur mu? Teşekkürler.
Bu bütçe de 12 GB VRAM bir kart alamazsın zaten, en ucuz 4080 laptop 70 civarından başlıyor. Çok takma kafana.

Oynatır hocam. Neden oynatmasın, 8 GB VRAM çok da büyük bir mesele değil. Hala RX 580 ile oyun oynayan var, ki RX 580, RTX 4060'dan daha düşük bir kart.
işte medyada bazı kişiler oyun gelişimi çok hızlandı 3-4 yıl sonra bu kart AAA oyunları açmaz bile diyorlar bu yüzden bu soruyu sordum yoksa şu an 1050 ile oynuyorum yani 4050 ye geçsem bile çağ atlayacağım

RE4 remakeyi oynatıyor zatende 3-4 yıl sonra RE4 remakeye benzer oyunlarda açmama veya düşükte oynatacak kadar kötü bir kart mı?(8 GB'den dolayı yetersiz bir kart ama bütçem 4070 12 GB'yi kaldırmıyor)

Bu biraz yapımcılara kalmış bir şey. Aynı TLOU gibi çıkarsa ekran kartı ağlayabilir. Grafik düşürmek şart olur. RDR2 ayarında bir oyun olursa eğer ki grafikleri optimizasyonu çok sıkıntı yaşamazsınız. Ultra RDR2 yanılmıyorsam 5GB VRAM'mi ne tüketiyordu.

işte medyada bazı kişiler oyun gelişimi çok hızlandı 3-4 yıl sonra bu kart AAA oyunları açmaz bile diyorlar bu yüzden bu soruyu sordum yoksa şu an 1050 ile oynuyorum yani 4050 ye geçsem bile çağ atlayacağım
AAA açmaz diyenler 3060 12 GB'ı ilahi kart sanıyorlar sanırsam. VRAM her şey değil, her şey VRAM olsa 3080 10 GB 3060 12 GB'dan iyi olmazdı.

Anladığım kadarıyla 3-4 yıl sonra çıkacak oyunlarda açmama gibi bi durum yaşamam zor açar ama orta gibi ayarlarda oynatır bu da benim için yeterli. Cevap veren herkese teşekkürler.

AAA açmaz diyenler 3060 12 GB'ı ilahi kart sanıyorlar sanırsam. VRAM her şey değil, her şey VRAM olsa 3080 10 GB 3060 12 GB'dan iyi olmazdı.
8gb üstü ayarlarda kart 70 fps alsan bile vram yetersizliğinden çöküyor bu da kartın tam gücünü kullanamaya yol açıyor da o kadarı da sıkıntı değil o kadar yüksek ayarda olmayı versin

Hangi medya hocam, merak ettim.
direkt olarak video değil inceleme videolarının altındaki yorumlar bu yöndeydi

Attığım Victus'a bütçe yetiyorsa onu al, 4070 daha iyi.
4060 8gb yetersiz iken 4070 de 8gb çok daha büyük sorun yaratmaz mı hocam, yani kartın gücünü tam kullanamama gibi

8 GB üstü ayarlarda kart 70 FPS alsan bile VRAM yetersizliğinden çöküyor bu da kartın tam gücünü kullanamaya yol açıyor da o kadarı da sıkıntı değil o kadar yüksek ayarda olmayı versin

Direkt olarak video değil inceleme videolarının altındaki yorumlar bu yöndeydi

Arkadaşlar muhtemelen AMD fanı. Boş verin.

8 GB üstü ayarlarda kart 70 FPS alsan bile VRAM yetersizliğinden çöküyor bu da kartın tam gücünü kullanamaya yol açıyor da o kadarı da sıkıntı değil o kadar yüksek ayarda olmayı versin

Direkt olarak video değil inceleme videolarının altındaki yorumlar bu yöndeydi

4060 8 GB yetersiz iken 4070 de 8 GB çok daha büyük sorun yaratmaz mı hocam, yani kartın gücünü tam kullanamama gibi

Laptop şart mı? 35K'ya ne güzel 4070 sistemler var da.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı