RTX4060 RDR 2 takılma sorunu

AlperenK10

Decapat
Daha fazla  
RAM
16 gb
Ekran kartı
Rtx4060
İşlemci
İ5-13500H
RDR 2 oyununun optimizasyon sorunu olduğunu biliyorum fakat cihazımda FPS düşüklüğü değil de küçük takılmalar oluyor ve bu sürekli oluyor. İnternetten RDR2 optimize ayarları yaptım fakat hala düzelmedi. Ekran kartı bir yüzde 80 bir yüzde 40 oluyor, sürekli değişiyor.
Sistem:
RTX4060
i5-13500H

IMG_1320.jpeg

Ben herhangi bir limit falan olduğunu düşünmüyorum çünkü ekran kartının kullanımının zaman zaman 90 lara çıktığını da gördüm fakat hemen 40 lara düştü 60 lara düştü sürekli 40 80 arasında gelip gidiyor ve droplara sebep oluyor
Kaç FPS alıyorsun? 60 FPS sabitlemeyi çalış.

Ben herhangi bir limit falan olduğunu düşünmüyorum çünkü ekran kartının kullanımının zaman zaman 90'lara çıktığını da gördüm fakat hemen 40'lara düştü 60'lara düştü sürekli 40 80 arasında gelip gidiyor ve droplara sebep oluyor

O zaman bir de şunu deneyin.

Bu iki ayarı 100 yapıp kaydet deyin.

Eki Görüntüle 2085034

Bazılarında yapıyor olabilir ama bazılarında anlattığım şekilde olabiliyor hocam. Çözüm sundum olur belki diye.

Hocam burada resim attım. Az önce dediğim ayarlar böyle değil ise bunu yapın bir de öyle deneyin.

Ben herhangi bir limit falan olduğunu düşünmüyorum çünkü ekran kartının kullanımının zaman zaman 90'lara çıktığını da gördüm fakat hemen 40'lara düştü 60'lara düştü sürekli 40 80 arasında gelip gidiyor ve droplara sebep oluyor.

Limiti kullanım değerlerine bakarak anlamanız zor. Ben zaten ekran kartında limit var demedim. GPU kendiliğinden 100 watt sınırlı zaten. Çok büyük yükler olmadıkça aşamıyor o sınırı. İşlemci normalde çok daha fazla güç çekmeliydi ama çekemiyor. İsterseniz Cinebench R23 testi yapıp sonucu diğer cihazlarla karşılaştırabilirisiniz

Nesi fazla? 100 derecede thermal yer düşürür sıcaklığını. Şu an piyasada ki her yeni Gaming laptop zaten bu derecelerde çalışıyor.
Benim arkadaşımda HP Victus 16 kullanıyor ve hiçbir oyunda CPU sıcaklığı 80 olmuyor bile.

Yeni konular

Geri
Yukarı