RTX4060 Ti kartın fanları dönmüyor

OptimusPrime1

Picopat
Daha fazla  
Ekran kartı
4060 ti
Merhaba arkadaşlar, yeni kasa aldım. Monitörüm eskiydi, bir süre idareten onu kullanırım diye düşünüyordum ama dönüştürücü olmadığı için kasayı sadece çalıştırıp durumuna baktım ve ekran kartı fanlarının dönmediğini fark ettim. Bu bir sorun mu? Yoksa monitor takılı olmadığı için mi çalışmıyor?

Arkadaş Zero RPM olduğunu bilmiyor ki konu açmış sanırım. Açıkladım günlük kullanımda Google vs.de fan döndürmediği için endişelenmiş belli ki.

Monitorü hiç takmadım bile ama o özelliği bilmiyordum. Eskiden direk çalışmaya başlıyordu. Sorayım dedim.

PC'yi ilk açtığında yine de birkaç saniye dönmesi lazım, zaten PC'yi ilk açtığınızda kasadaki bütün fanlar birkaç saniyeliğine çalışıp duruyor. Ayrıca 4060 da Zero PWM olmayacak hali yok :D

Bir de kasa ilk geldiğinde dış tarafta anakartı sabitlemek için ola demir yamulmuştu ekran kartına değmemişti ama pek sorun olmaz dedim. Fanlar da dönmeyince acaba bir sıkıntı yapmışmı diye şüphelendim.

Monitorü hiç takmadım bile ama o özelliği bilmiyordum. Eskiden direk çalışmaya başlıyordu. Sorayım dedim.

Bir de kasa ilk geldiğinde dış tarafta anakartı sabitlemek için ola demir yamulmuştu ekran kartına değmemişti ama pek sorun olmaz dedim. Fanlar da dönmeyince acaba bir sıkıntı yapmışmı diye şüphelendim.
Pc yi ilk açtığınızda kasadaki tüm fanların birkaç saniye dönüp durması lazım.

Geri
Yukarı