RTX4070 için MSI vs ASUS

Bütçe
15

İbrahimYlY

Yoctopat
Daha fazla  
MSI 4070 mi? ASUS 4070 mi? Şöyle söyleyeyim ben zaten 4060 Ti kullanıyorum ve cw sesi beni çok rahatsız ediyor ve sistem hata da veriyor. İade edip üzerine ekleyip alacağım. Bütçeme göre ikisinden birisini seçmem gerek, sizce hangisi ve neden o? Çok araştırdım ama hala kafam karışık.

MSI 4070 mi? ASUS 4070 mi? Şöyle söyleyeyim ben zaten 4060 Ti kullanıyorum ve cw sesi beni çok rahatsız ediyor ve sistem hata da veriyor. İade edip üzerine ekleyip alacağım. Bütçeme göre ikisinden birisini seçmem gerek, sizce hangisi ve neden o? Çok araştırdım ama hala kafam karışık.

Bunu al.

Gainward 4070 Ti kullanıyorum. Öneririm. Aldığımda Asus ROG/TUF 4070 Ti ile arasında 10K fark vardı. Kullanım açısından hiç fark yok.

Son düzenleme:
Hangi modelleri? Sadece Ventus'dan uzak durun onun dışında fark etmez.

ASUS Dual 4060 Ti OC 8 GB kullanıyorum aslında hiçbir problemim yoktu. Sadece oyunlarda normalin altında FPS alıyordum ve cw vardı bu da beni çok rahatsız etti garantiye gönderdim değişim kararı verildi ama ikinciye 0'ini taktığımızda cw sesi sahada fazlaydı ve FPS daha da düşmüştü onun için bende başka marka ile değiştirmeye karar verdim ama MediaMarkt'tan aldığım için değiştirebileceğim tek seçenek MSI GeForce RTX 4060 Ti Ventus 2X OC bu sebepten dolayı MSI veya ASUS arasında kaldım. 4070'e geçemeye karar verdim bu konu hakkında detaylı bilgi verirseniz sevinirim gerçekten bilgisizim bu arada 4070 olanda ASUS GeForce 4070 TUF seririsi ama 15 bin fark ödemem gerekecek. Bu konu hakkında kafam çok karışık net bir bilgiye ihtiyacım var. Yarın değişime gideceğim.

ASUS Dual 4060 Ti OC 8 GB kullanıyorum aslında hiçbir problemim yoktu. Sadece oyunlarda normalin altında FPS alıyordum ve cw vardı bu da beni çok rahatsız etti garantiye gönderdim değişim kararı verildi ama ikinciye 0'ini taktığımızda cw sesi sahada fazlaydı ve FPS daha da düşmüştü onun için bende başka marka ile değiştirmeye karar verdim ama MediaMarkt'tan aldığım için değiştirebileceğim tek seçenek MSI GeForce RTX 4060 Ti Ventus 2X OC bu sebepten dolayı MSI veya ASUS arasında kaldım. 4070'e geçemeye karar verdim bu konu hakkında detaylı bilgi verirseniz sevinirim gerçekten bilgisizim bu arada 4070 olanda ASUS GeForce 4070 TUF seririsi ama 15 bin fark ödemem gerekecek. Bu konu hakkında kafam çok karışık net bir bilgiye ihtiyacım var. Yarın değişime gideceğim.

Ventus kesinlikle alınmaz zaten o çöpe MSI muamelesi yapmamak lazım. ASUS Dual daha iyi. ProArt varsa o da düşünülebilir.

Modele göre değişir, Ventus 3X kullanıyorum kendim fakat imkanım olsa gidip Gaming X ile falan değiştirmeye çalışırdım yani.

RTX 4000 serisi ASUS marka kartlarda cw sorununa daha sık rastlanılıyor maalesef. Örneğin bende de ROG STRIX 4070 Ti O.C versiyonu var ve cw sorunlu. Sesi çok fazla rahatsız edici değil ama o kadar para verip cw çıkmış olması birazcık moral bozuyor. İlginç olacak belki ama şimdiye kadar GTX 960-1050 TI-1060 3G/6G-1660 Ti ve RTX 3060 gibi MSI Gaming X kartlar kullandım ve bir kez bile cw sorunu çıkmadı. Tavsiyem Gaming X Trio almanız yönünde. Ha birazcıkta şans meselesi MSI markada da cw çıkmayacak diye bir koşul ya da şart yok.

Geri
Yukarı