RTX4070 için MSI vs ASUS

Bütçe
15

İbrahimYlY

Yoctopat
Daha fazla  
MSI 4070 mi? ASUS 4070 mi? Şöyle söyleyeyim ben zaten 4060 Ti kullanıyorum ve cw sesi beni çok rahatsız ediyor ve sistem hata da veriyor. İade edip üzerine ekleyip alacağım. Bütçeme göre ikisinden birisini seçmem gerek, sizce hangisi ve neden o? Çok araştırdım ama hala kafam karışık.

ASUS Dual 4060 Ti OC 8 GB kullanıyorum aslında hiçbir problemim yoktu. Sadece oyunlarda normalin altında FPS alıyordum ve cw vardı bu da beni çok rahatsız etti garantiye gönderdim değişim kararı verildi ama ikinciye 0'ini taktığımızda cw sesi sahada fazlaydı ve FPS daha da düşmüştü onun için bende başka marka ile değiştirmeye karar verdim ama MediaMarkt'tan aldığım için değiştirebileceğim tek seçenek MSI GeForce RTX 4060 Ti Ventus 2X OC bu sebepten dolayı MSI veya ASUS arasında kaldım. 4070'e geçemeye karar verdim bu konu hakkında detaylı bilgi verirseniz sevinirim gerçekten bilgisizim bu arada 4070 olanda ASUS GeForce 4070 TUF seririsi ama 15 bin fark ödemem gerekecek. Bu konu hakkında kafam çok karışık net bir bilgiye ihtiyacım var. Yarın değişime gideceğim.
Doğru mu anladım. 4060 ti vereceksiniz. Üste 15 bin verip 4070 mi alacaksınız. Eğer böyleyse kesinlikle yapmayın. 20.000 civarı 4070 alabilirsiniz zaten.

Doğru mu anladım. 4060 Ti vereceksiniz. Üste 15 bin verip 4070 mi alacaksınız. Eğer böyleyse kesinlikle yapmayın. 20.000 civarı 4070 alabilirsiniz zaten.

Evet ama maalesef ki param yok bütün bu işlemleri mediamarkette kredi ile yapabiliyorum :( zaten beni mahfedenbmedia market oldu ilk başta cizz sesi ve performans sıkıntısı vardı MediaMarkt a götürdüm servise yolladı PC'nin geri kalanı 8 10 gün orada kaldı değişim dediler 4060 Ti'ye değiştik eve geldim bu kezde hem cizz sesi var hem takır tukur ses hem de ısınma var 2.5 aydır ugrastiriyor Media market her gittimde başka bir sıkıntı çıkıyor bnde 4070'i alayım dedim demek ki 4060 Ti sıkıntılı die dusundum ben çok anlamıyorum biraz bu konularda cahilim mahfettiler beni.

Evet ama maalesef ki param yok bütün bu işlemleri mediamarkette kredi ile yapabiliyorum :( zaten beni mahfedenbmedia market oldu ilk başta cizz sesi ve performans sıkıntısı vardı MediaMarkt a götürdüm servise yolladı PC'nin geri kalanı 8 10 gün orada kaldı değişim dediler 4060 Ti'ye değiştik eve geldim bu kezde hem cizz sesi var hem takır tukur ses hem de ısınma var 2.5 aydır ugrastiriyor Media market her gittimde başka bir sıkıntı çıkıyor bnde 4070'i alayım dedim demek ki 4060 Ti sıkıntılı die dusundum ben çok anlamıyorum biraz bu konularda cahilim mahfettiler beni.
Anladım. Ama paranıza yazık edersiniz. 15.000 fazladan para vermeyin. Herhangi bir yerden kredi kartıyla 20.000 e 4070 de alabilirsiniz. 15-16 binlere 4060 lı sistemler oluyor.
Size tavsiyem 4060 ti sorunlu ise üzerine gidin değiştirsinler. Olmuyorsa da kullanmaya devam edin. İeride yeni bir kart alırsınız. Coil wine çok kişinin karşılaştığı bir sorun. Ama performansa etki etmiyor. Sadece ses çıkarıyor. Değişimle alacağınız 4070 de sorunlu olursa ne olacak. Kaldı ki 4060 ti ile 4070 arasında öyle çok bir performans farkı görmezsiniz.
Siz 4060 ti performansının düşük olduğunu söylediniz. Eğer internette bir video ile karşılaştırıp 3-5 fps fark var ise normal görmelisiniz.
Ayrıca şunu da yazayım. Marka farkı performans da değil soğutma da olur. Ve Türkiye de Asus Msi markalarının giriş seviyesi diğer markaların üst segment ürünleri ile aynı fiyata satılıyor. Mesela bende Palit Gamerock 4080 var. Palit markasının üst segmet ürünü. Asus Tuf dan kesinlikle daha iyidir. Ama Tuf daha pahalı satılıyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı