RTX4070 sistemde Forza Horizon 4 hata verip kapanıyor

İşletim sistemi
Windows 10

EcoLine

Kilopat
Daha fazla  
RAM
32gb
Ekran kartı
4070
Forza Horizon 4 açıyorum ilk başta Forza Horizon 4 resmi geliyor küçük olan ekranın ortasına sonrasında RAM kullanımı %100'e ulaşıyor hata verip kapanıyor.
Ekran kartım 4070 Driver'ler güncel. RAM de 32 GB yetmeme gibi bir durumu yok.

Forza Horizon 4 açıyorum ilk başta Forza Horizon 4 resmi geliyor küçük olan ekranın ortasına sonrasında RAM kullanımı %100'e ulaşıyor hata verip kapanıyor.
Ekran kartım 4070 Driver'ler güncel. RAM de 32 GB yetmeme gibi bir durumu yok.

Oyun dosyalarını doğruladınız mı?

Oyun dosyalarını doğruladınız mı?
evet bir şey değişmedi

google da aratırken windowsun sitesinde böyle bir şey buldum deneyeceğim bunun yerine amd gpu yu devre dışı bıraktım bir işe yaramadı

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    32,4 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:
Evet bir şey değişmedi.

Google da aratırken Windows'un sitesinde böyle bir şey buldum deneyeceğim bunun yerine AMD GPU'yu devre dışı bıraktım bir işe yaramadı.

Hocam öncesinde oyuna girebildiniz mi? Yoksa hiç mi açılmadı.

Hocam öncesinde oyuna girebildiniz mi? Yoksa hiç mi açılmadı.
hiç açılmadı ram kullanımı artarak devam ediyor bitene kadar sonrasında kapanıyor hata verip forza 5 deneyeceğim evde değilim 7600 gibi yeni işlemcilerde yaşayanlar olmuş bunları fh4 de fh5 sorunsuz çalışıyormuş duruma göre bakacağım artık

Hiç açılmadı RAM kullanımı artarak devam ediyor bitene kadar sonrasında kapanıyor hata verip Forza 5 deneyeceğim evde değilim 7600 gibi yeni işlemcilerde yaşayanlar olmuş bunları FH4 de FH5 sorunsuz çalışıyormuş duruma göre bakacağım artık.

RAM kullanımının artarak oyundan atması durumunu badlion Client'te yaşamıştım. Sonrasında Cyberpunk tarzı oyunlarda da atmaya başladı. Biliyorum çok basit bir çözüm yolu ama işe yarıyor. Format. Gerçekten format attıktan sonra PC rahatladı her şeyi düzgünce kurdum sorun kalmadı.

Geri
Yukarı