RTX4070 sistemde Rockstar oyunlarında düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 11

Finn Mcmissile

Hectopat
Makaleler
1
RAM
16 gb
Ekran kartı
Geforce RTX 4070
Anakart
gigabyte B550M DS3H
İşlemci
Ryzen 5
RDR2 ve GTA 4 denedim, 50-60 arası geziyor. 1440p oynuyorum. Bana bir sıkıntı var gibi geliyor.

Olmazsa olmaz soru geliyor: Sisteminizin sürücüleri güncel mi?

RDR2'de hangi ayarlarla oynuyorsunuz bilmiyorum ama yüsek ve ultra ayarlar için değerler normal gibi. GTA 4 ise tam bir optimizasyon özürlüsü bir oyun çok da şaşırmamak lazım o değerleri aldığın için. Başka hangi oyunları denedin? Denediysen fps değerlerin diğer oyunlar içinde beklenenin altında mı?

Olmazsa olmaz soru geliyor: Sisteminizin sürücüleri güncel mi?
Evet güncel hocam, kusura bakmayın arkadaşlar yazım yanlışından ban yedim. Ryzen 5 5600 işlemci. Yazmıştım ama cümle silinmiş.
Ryzen 5 5600 hocam kusura bakmayın cümleyi silmişler.
Darboğaz için mi sordunuz hocam? Ben de soracaktım fakat 1440p çözünürlüğü görünce sormadım.
1440p oynuyorum hocam evet. Şöyle bir video var ve tam performans alamıyorum sanırsam.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dikey Senkronizasyon açıktır. Ayarlardan kapatırsanız yükselecektir.
Hocam oyunun ayarlarında bulurum değil mi? Gta 4 için de onarım gibi bir mod söz konusu mudur?

RDR2'de hangi ayarlarla oynuyorsunuz bilmiyorum ama yüsek ve ultra ayarlar için değerler normal gibi. GTA 4 ise tam bir optimizasyon özürlüsü bir oyun çok da şaşırmamak lazım o değerleri aldığın için. Başka hangi oyunları denedin? Denediysen fps değerlerin diğer oyunlar içinde beklenenin altında mı?
Evet ultra ayarlarda. Ama attığım videoya bakıyorum ve düşündürüyor beni.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı