RTX4070 Ti sistemde Alan Wake 2 çöküyor

İşletim sistemi
Windows 11

brkulk

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci:AMD Ryzen 5 7500f
Anakart:ASUS TUF B650M-PLUS
Ekran kartı:ASUS TUF RTX 4070 Ti 12GB
Depolama:Samsung 990 pro 2tb, Adata legend 750 500gb
Ram:Corsair Vengeance rgb 32gb 6000mhz cl30
Güç Kaynağı:ASUS TUF Gaming 850W Gold
Kasa:ASUS TUF GT501
soğutma: Arctic Lq Freezer II 360 a-rgb
Monitör: LG 27GL83A
Klavye:STEELSERIES Apex Pro
Mouse:Asus ROG Gladius II Core
Kulaklık:1MORE H1007,Steelseries nova pro wireless
Ses Sistemi:Harman Kardon BDS 5+1
RAM
16
Ekran kartı
Asus TUF RTX4070 Ti
Anakart
ASUS TUF B650m-plus
İşlemci
AMD Ryzen 5 7500f
Alan Wake 2'yi açtığımda oyun hata verip kapanıyor ondan sonra girdiğim diğer oyunlarda da FPS sorunu yaşıyorum. Ekran kartı Driver'leri DDU ile komple silip tekrar yüklemem gerekiyor. Sonra sıfırdan kurulum yapıyorum öyle düzeliyor ama genel olarak bir problem var. Acaba ekran kartında mı sorun var emin olamadım bir türlü çünkü RDR 2'ye girdiğim de Experience ile optimize et dediğim zaman da aynı şekilde performans kaybı yaşıyorum. Windows'tan mı acaba onu da anlamadım gitti. Yardımcı olur musunuz?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-12-08 214550.png
    Ekran görüntüsü 2023-12-08 214550.png
    2,1 MB · Görüntüleme: 40
  • Ekran görüntüsü 2023-12-08 221421.png
    Ekran görüntüsü 2023-12-08 221421.png
    20,1 KB · Görüntüleme: 46
  • Ekran görüntüsü 2023-12-09 003953.png
    Ekran görüntüsü 2023-12-09 003953.png
    2,5 MB · Görüntüleme: 47
Son düzenleyen: Moderatör:
Alan Wake 2'yi açtığımda oyun hata verip kapanıyor ondan sonra girdiğim diğer oyunlarda da FPS sorunu yaşıyorum. Ekran kartı Driver'leri DDU ile komple silip tekrar yüklemem gerekiyor. Sonra sıfırdan kurulum yapıyorum öyle düzeliyor ama genel olarak bir problem var. Acaba ekran kartında mı sorun var emin olamadım bir türlü çünkü RDR 2'ye girdiğim de Experience ile optimize et dediğim zaman da aynı şekilde performans kaybı yaşıyorum. Windows'tan mı acaba onu da anlamadım gitti. Yardımcı olur musunuz?
Büyük ihtimal işletim sistemindendir çünkü sisteminin oynatamayacagi oyun yok

Büyük ihtimal işletim sistemindendir çünkü sisteminin oynatamayacagi oyun yok.

Bilmiyorum hocam Win güncellemsini de yaptım 11'di 10 yaptım şimdi tekrar 11 yaptım hala çözülmedi sorun birisi GeForce Experience'dan ince ayar OC aç dedi ama bana mantıklı gelmedi sistem güçlü değil mi neden OC yapayım ki bir de garanti de sıkıntı yaşamak istemiyorum. Kısaca sorunu çözemedim.

Bilmiyorum hocam Win güncellemsini de yaptım 11'di 10 yaptım şimdi tekrar 11 yaptım hala çözülmedi sorun birisi GeForce Experience'dan ince ayar OC aç dedi ama bana mantıklı gelmedi sistem güçlü değil mi neden OC yapayım ki bir de garanti de sıkıntı yaşamak istemiyorum. Kısaca sorunu çözemedim.
Tüm bilgilerini bir USB atarak PC yi sifirlamayi deneyebilirsin

Tüm bilgilerini bir USB atarak PC'yi sifirlamayi deneyebilirsin.

2 tane SSD bağlı aslında çift BIOS kurup oradan mı test etsem diye düşündüm zor olur mu böyle? ASUS'u aradım bu arada direk garantiye gönderin dedi kargo aşaması ve süreç zorlu olur diye sıcak bakmadım pek bir de bazen düzeliyor bazen bozuluyor yazılımsal bir arıza olduğunu düşünüyorum.

Sorunu çözdüm sanırım Windows'u Flash'tan formatladım sistem daha stabil çalışıyor gibi FPS de düzeldi gibi ileride bozulmaz inşallah.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-12-17 165834.png
    Ekran görüntüsü 2023-12-17 165834.png
    2,4 MB · Görüntüleme: 26
Son düzenleyen: Moderatör:
2 tane SSD bağlı aslında çift BIOS kurup oradan mı test etsem diye düşündüm zor olur mu böyle? ASUS'u aradım bu arada direk garantiye gönderin dedi kargo aşaması ve süreç zorlu olur diye sıcak bakmadım pek bir de bazen düzeliyor bazen bozuluyor yazılımsal bir arıza olduğunu düşünüyorum.

Sorunu çözdüm sanırım Windows'u Flash'tan formatladım sistem daha stabil çalışıyor gibi FPS de düzeldi gibi ileride bozulmaz inşallah

Çok sevindim duzeldigine inşallah bir daha aynı sorunu yasamassin kardesim

Çok sevindim duzeldigine inşallah bir daha aynı sorunu yasamassin kardesim.

İnşallah hocam Batman Arkham Knight girdim dayeni fatal error verd. İ aklım çıktı yine dedim aynısı oldu. Yeniden başlattım sistemi düzeldi. İşn bir sorun çıkmaz. Artık çok heveslenmiştim hevesim kaçsın istemem.

Geri
Yukarı