Çözüldü RTX4070 Ti Super ile Metro oynarken Alt Tab yapıldıktan sonra pikselleşmeler oluştu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TockPro

Centipat
Daha fazla  
RAM
2 adet XPG 16GB DDR5 5600MHz RAM
Ekran kartı
RTX4070Ti Super
Anakart
ASUS PRIME A620M-K A620 6400MHz (OC)
İşlemci
Ryzen 5 7600
IMG_20240412_012053.jpg

Yukarıda gördüğünüz gibi Metro oynuyordum, Alt Tab yaptım Discord'a baktım ve oyuna geri dönünce böyle oldu.
Alt Tab atarak Discord'a tekrar girdim ve sonra oyuna tekrar girince düzeldi. Alt Tab atmasaydım kendi kendine düzelmeyecekti.
Ama bu ekranda olurken yan ekranda olmadı, bu sorun ekran kartından mı yoksa monitörden mi?
Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ekran kartı kaynaklı, monitör panelinde arıza boyle olusmaz.

Herhangi UV veya OC islemi varsa kaldırın, DDU ile driverı kaldırıp WHQL sürümü kurun.
Eki Görüntüle 2165939

Yukarıda gördüğünüz gibi Metro oynuyordum, Alt Tab yaptım Discord'a baktım ve oyuna geri dönünce böyle oldu.
Alt Tab atarak Discord'a tekrar girdim ve sonra oyuna tekrar girince düzeldi. Alt Tab atmasaydım kendi kendine düzelmeyecekti.
Ama bu ekranda olurken yan ekranda olmadı, bu sorun ekran kartından mı yoksa monitörden mi?
Oyunda bug olmuştur çok kasmaya gerek yok.

TikTok ve YouTube Shorts izlerkende her videoyu geçtiğimde azar azar oluyordu.
Sorunla karşılaşmayalım diye NVIDIA aldık yine aynı b@k.
Ölene kadar NVIDIA savunuyorlar ya bir de aklım almıyor.

TikTok ve YouTube Shorts izlerkende her videoyu geçtiğimde azar azar oluyordu.
Sorunla karşılaşmayalım diye NVIDIA aldık yine aynı b@k.
Ölene kadar NVIDIA savunuyorlar ya bir de aklım almıyor.
İlla ekran kartı ile ilgili sorun olmayabilir monitörde de problem olabilir.

Ekran kartı ile ilgili olsa her uygulamada ve oyunda benzer hatayı verir.

Eki Görüntüle 2165939

Bir ekranda olup diğerinde olmaması ekran kartından kaynaklı olmadığını gösterir. Ya oyunla alakalı ya da monitörle. Oyunu diğer ekrana pikselleşme anında aktarır mısınız? Pikselleşme kesiliyor mu kesilmiyor mu anlamak için.

Bir ekranda olup diğerinde olmaması ekran kartından kaynaklı olmadığını gösterir. Ya oyunla alakalı ya da monitörle. Oyunu diğer ekrana pikselleşme anında aktarır mısınız? Pikselleşme kesiliyor mu kesilmiyor mu anlamak için.
Sabah bunu deneyeceğim.

Önceden ufak ufak oluyordu ama ilk defa bu kadar büyük ve belirgin oldu. Öncekiler çok küçüktü ve hemen gidiyordu.

Hocam hâlâ karşıma piksel sorunu çıkmadı. Çıkarsa dediğinizi deneyeceğim.

@Loyalty571 hocam az önce discord da ki yazı fontları piksel piksel oldu.
Hemen telefondan kayıt aldım ve Discord'u yan ekrana geçirdim ve sonuç aynıydı.
sorunnnnnnnn.png

Son düzenleme:
@TockPro
Sol alttaki Windows simgesine sağ tıklayın. Aygıt yöneticine girin. Monitöre sağ tıklayıp sürücüyü güncelleştirin. Sonra bilgisayarı yeniden başlatın. Sorunun monitörlerden kaynaklı olmadığına emin olmalıyız. Sorun çözülmezse Ekran kartının sürücüsünü (driver'ını) güncelleyin. Windows'un güncel olduğundan emin olun. Bu da sorunu çözmezse garantiye göndermek en mantıklısı olacaktır.

@GFYT (Ben elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım. Eklemek istediğiniz varsa buyurun.)

Yeni konular

Geri
Yukarı