RTX4070 Ti Super sistem video izlenerek toplanabilir mi?

hannec

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Aşagidaki sistemi an itibari ile toplamis bulunmaktayim. Umarim daha iyisi herkese nasip olur. Ben pek anlamam toplamaktan acaba toplama videolarini izlerek birlestirebilir miyim kasayi yoksa profesyonel yardim mi almalıyım bu isi yapanlardan? Sistemim su sekilde;

• MSI X670E Tomahawk anakart.
  • MSI A850G PSU.
  • AMD 7 7700 islemci.
  • Samsung 990 Pro SSD.
  • G.Skill Trident Z5 (2x16) Neo 6000MHz CL30 RAM.
  • MSI E360 sivi sogutma.
  • ASUS TUF 4070 Ti Super.
  • MSI MPG 100p airflow.
Buna bir de Windows kurmasi var. En azindan kasayi toplayip bilgisayarcida Windows kurdurayim diyorum. Daha once hiç anlamadigi halde izleyerek sistem toplayan varsa fikirlerini almak isterim. Yapilabilir mi? Cevap ve fikirler icin simdiden teşekkürler.

Yaparsın. Win içinde başka bir PC lazım basit bir işle. Hiç bilgin yoksa denemesen de olur. Ama yaparsınız diye tahmin ediyorum.

Merhaba. Aşagidaki sistemi an itibari ile toplamis bulunmaktayim. Umarim daha iyisi herkese nasip olur. Ben pek anlamam toplamaktan acaba toplama videolarini izlerek birlestirebilir miyim kasayi yoksa profesyonel yardim mi almalıyım bu isi yapanlardan? Sistemim su sekilde;

• MSI X670E Tomahawk anakart.
  • MSI A850G PSU.
  • AMD 7 7700 islemci.
  • Samsung 990 Pro SSD.
  • G.Skill Trident Z5 (2x16) Neo 6000MHz CL30 RAM.
  • MSI E360 sivi sogutma.
  • ASUS TUF 4070 Ti Super.
  • MSI MPG 100p airflow.
Buna bir de Windows kurmasi var. En azindan kasayi toplayip bilgisayarcida Windows kurdurayim diyorum. Daha once hiç anlamadigi halde izleyerek sistem toplayan varsa fikirlerini almak isterim. Yapilabilir mi? Cevap ve fikirler icin simdiden teşekkürler.
Hocam sadece ekran kartı 30K. Takarken yanlış yere yanlış baskı uygularsanız ekran kartının soket kısmını kırıp hurdaya çıkartabilirsiniz. Veya aynı şekilde RAM'lerde. Eğer parçalar tam yerine oturmazsa sistem stabil çalışmaz. Belki montaj hatası yaparsınız ve şuanlık kendini göstermez bir kaç ay sonra kendini belli eder. Bence en azından yanınıza az çok böyle işlerden anlayan birisini yanınıza alın. Biz bunu takalım diyin. Tamircilere taktırtmayın. Adamların sağı solu belli değil sıfır parçaları çalarlar yerine 2.el koyarlar ruhunuz duymaz. Kesinlikle bir tamirciye taktırtmayın. Dediğim gibi yanınıza birini alıp öyle toplayın.

Güle güle kullan hayırlısı olsun. Basit gibi gözükür aslında ince işçilik beceri isteyen bir durum. Elektronikle aran yoksa pek girme. Şöyle anakartta veya işlemci de bir tane pin yamulsa o kadar para ödemişsin insan üzülür. Yanına sağlam birini al evde beraber toplamanızı şiddetle tavsiye ederim. @kopkeliekmek arkadaşa katılıyorum. Herhangi bir teknik servise gitme. İşi iyi bilen biri olursa iyi olur. Ben mesela 5600X de PC ciye götürdüm. BIOS yapsın diye. Olmuyor dedi.:D Herkres PC ci olamaz. Ben bir PC ci yanıma alırsam kasa ile alakalı iş çıkılmaz hale girerse benden daha iyi olmalı. Sonra o 5600X BIOS yapan başka arkadaşa yaptırdık Bitcoin kazan arkadaştı. Pandemi dönemiydi? Devamını anlatmak istedim.:) Bunun dışında zaten BIOS'a kadar geldiysen formatı sen atarsın. Bir tane USB'ye Windows 10 kur başlamadan önce. USB hep lazım oluyor. Bir elinde bulunmuş olur. Unutmadan sakin ve acele etmeden toplayın.

Benimde cekincem o aslinda. Guvenilir sistemi dukkana birakabilecegim bir tanidik yok. En iyisi evde toplatmak olacak sanirim anlayan biriyle.

Geri
Yukarı