RTX4090 ile hangi işlemci kullanılmalı?

Render'ı GPU'dan alacaksın zaten insanlar neden işlemcileri karşılaştırmış ki anlayamadım :D.

7950x3D ya da 7950X alabilirsin. 7950x3D PBO + CO yaparsan 7950X seviyesine getirebilrisin.

Attığın videoyu izleyip konu içeriğini ve benim postumu okudun mu gerçekten? Sadece oyunlarda daha iyi performans veren bir işlemciyi 6-7 bin farkla render için almanın ne gibi getirisi olacak? Konu içeriğini okumadan hangi oyunda kaç FPS veriyor diye bakıp yorum yapmanın anlamı yok. Arctic Liquid Freezer II 360 mm'yle stoğu geçtim 5.2 GHz 190W~'de problemsiz kullananlar var, neye göre soğutamıyor? 30 derecede mi çalıştırmayı planlıyorsun?

Düzgün izlersen daha iyi bir soğutucu ile bile 95 dereceyi gördüğünü görürsün 🙂

Konuda bol bol hayvan gibi watt yiyen deli gibi ısınan işlemciler önerilmiş. Herkesde işsiz gibi UV saçmalığı ile uğraşmak zorunda zaten 😁

Son düzenleme:
Düzgün izlersen daha iyi bir soğutucu ile bile 95 dereceyi gördüğünü görürsün 🙂

Konuda bol bol hayvan gibi watt yiyen deli gibi ısınan işlemciler önerilmiş. Herkesde işsiz gibi UV saçmalığı ile uğraşmak zorunda zaten 😁
7950X ile AVX yükü yapmadığın sürece o sıcaklığa çıkması çok ütopik.
Ayrıca 7950x3D 3DV cache'den dolayı daha fazla ısınacak çünkü termal iletkenliği daha az olacak 7950X'e göre.

7950X ile AVX yükü yapmadığın sürece o sıcaklığa çıkması çok ütopik.
Ayrıca 7950x3D 3DV cache'den dolayı daha fazla ısınacak çünkü termal iletkenliği daha az olacak 7950X'e göre.

Peki attığım videoda neden daha serin çalışıyor? 7950X'in kalın IHS'sini görmezden gelmeyiniz.

Hangi programlar ile çalışacağınıza bağlı olarak bu sorunun cevabı değişir. Watt başına performans olarak 7000 serisi daha başarılı.

Peki attığım videoda neden daha serin çalışıyor? 7950X'in kalın IHS'sini görmezden gelmeyiniz.
7950x3D'nin IHS'i ince mi sence?

Attığın videoda serin çalışmasının sebebi x3D'lerin 89 derece termal limiti olması SMU tarafından :D

7950X'in ise 95 derece termal limiti var SMU tarafından.

+ olarak 7950X ile 7950x3D'nin CCD1'i tamamiyle aynı sadece 2. CCD farklı.

Geri
Yukarı