Rüzgar türbini için hangi motor kullanılmalı?

• Konuyu başlatan NRVS
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 1B

NRVS

Megapat
Makaleler
9
Yer
C-137
USB'li mini süpürgeden söktüğüm motor rüzgar türbininde kullanılır mı? Rüzgar türbininin enerji üretip LED yakması gerekiyor. Elimdeki işe yaramazsa ne almam gerekiyor?

1.jpeg

Son düzenleme:
Uniteyi döndürebilirse yakar zaten ampülü bağlayabildiyseniz.

Hocam kullandığınız motor fırçalı dc motor olarak geçiyor. O motorlar uzun ömürlü değil ve verimi daha düşük. Fırçasız dc motorları araştırısanız onlar daha uzun ömürlü ve verimlidir, fırçalıya göre çok daha hızlı çalışabilirler. Yani projeniz daha iyi bir seviyede olabilir fırçasız kullanırsanız.

Hocam kullandığınız motor fırçalı dc motor olarak geçiyor. O motorlar uzun ömürlü değil ve verimi daha düşük. Fırçasız dc motorları araştırısanız onlar daha uzun ömürlü ve verimlidir, fırçalıya göre çok daha hızlı çalışabilirler. Yani projeniz daha iyi bir seviyede olabilir fırçasız kullanırsanız.
Küçük kardeşimin proje ödevi için yapıyorum, LED yaksa yeterli benim için.

Ampul patlak olabilir ya da gerekli değerleri sağlamıyordur.
Mini süpürgeyi sökmeden önce test ettim ampul çalışıyordu.

Şarjı tornavida yardımıyla hızlı bir şekilde çeviriyorum ama yine yanmıyor.

Yeni motor ve lamba alıp denedim ama yine çalışmıyor nerede hata yapıyor olabilir?

1.jpeg

Yeni motor ve lamba alıp denedim ama yine çalışmıyor nerede hata yapıyor olabilir?
1.jpeg
Hem ampul hem de yuvası arızalıymış götürüp iade ettim, onun yerine Arduino için aldığım ledleri kullandım.

Screenshot_1.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı