Rufus ile flash belleğin içi silinmeden Windows atılır mı?

Abccc

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar asıl sorum şudur:

Bir arkadaşım yeni PC aldı ve benim flaşımla kendi PC'sine Windows 10 veya 11, hatırlamıyorum11 diyelim kurdu. 9 küsur GB'ı fotoğraf video vs. ile dolu bir flash belleğin, 16 GB içindekilerini silmeden, Rufus ile flaşın içine Windows 11 atılıp, bununla da yeni alınmış FreeDOS bir bilgisayara Windows 11 kurmak mümkün mü? Benim işime gelen kısmı mümkün olmaması çünkü fotolarım flaşla birlikte arkadaşımın eline geçmesini istemiyorum.

Flaşın içindeki 9 GB dosyayı kendi PC'me kopyaladım bundan yana sorun yok. Flaştan benim PC'ye attığımız dosyalarımı PC'den alıp flaşa ya da farklı bir flaşa tekrar kopyalaması veya atması mümkün değil. Bu olaylar esnasında sadece flaşın içinin silinmesi kısmında yoktum. Sadece silmeden işlem yapma ihtimalinden (tek ihtimal bu) şüpheleniyorum buna göre cevaplarsanız sevinirim.

Son düzenleme:
Beyler benim istediğim rufus ile flaşın içi silinmeden işlem yapılamasın. Yapılamasın ki ben de fotolarımın flaşla birlikte arkadaşa gittiğini düşünmeyeyim.

Hocam Rufus temiz kurulum yapabilin diye önce flaşı temizler. Ventoy da ilk kullanımda temizer fakat bir daha kurmaıza gerek kalmaz. Rufus ile Ventoy arasında pek bir fark yok aslında.

Hocam Rufus temiz kurulum yapabilin diye önce flaşı temizler. Ventoy da ilk kullanımda temizer fakat bir daha kurmaıza gerek kalmaz. Rufus ile Ventoy arasında pek bir fark yok aslında.
Hocam şimdi dediğim gibi rufus ile flaşa Windows atıldı ve yeni bir PC ye kuruldu. bu işlemler esnasında flaşta hherhangi bir dosya kalma ihtimali var mıdır?

Rufus ile Windows yazdıktan sonra dosyalarınızı depolayabilirsiniz. Ama Rufus'un flaşı temiediğini unutmayın. Verileri yazdırma sonrası flaşta tutmak isterseniz dosyaları ana dizine özel bir klasör oluşturmayı unutmayın.

Ventoy kullanın o zaman silinmiyor diye biliyorum.
Hocam benim işime gelen kısmı bu işlemler esnasında fotolarımın silinmesi. Çünkü fotolarım flaşla birlikte arkadaşımın eline geçmesini istemiyorum.

Flasha bir kez Ventoy kurun verleriniz silinecek fakat bir daha Rufus kullanmanıza gerek kalmaz.
Hocam benim işime gelen kısmı bu işlemler esnasında fotolarımın silinmesi. Çünkü fotolarım flaşla birlikte arkadaşımın eline geçmesini istemiyorum. Silmeden rufus ile flaşa Windows kurma işlemi yapabilir mi?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı