Rufus ile Windows 10 aracı arasındaki farklar nedir?

Peki MBR GPT farkı nedir? GPT yerine MBR kullansam ne olur? Ben 2-3 seferdir MBR kullanıyormuşum o zaman.

Hocam başka bir işletim sistemi kurarken sorun çıkarıyor sonralardan.

Peki MBR GPT farkı nedir? GPT yerine MBR kullansam ne olur? Ben 2-3 seferdir MBR kullanıyormuşum o zaman.
Hocam MBR eski tip dosya formatı GPT ise yeni tip GPT ile UEFİ kurulum yapılabilir. Lakin bu durum işlemci modeli ve anakart modeli ile alakalı bence sizin PC niz GPT formu desteklemiyor. İ5 2400 islemcim var hep MBR kuruyorum
Hocam MBR eski tip dosya formatı GPT ise yeni tip GPT ile UEFİ kurulum yapılabilir. Lakin bu durum işlemci modeli ve anakart modeli ile alakalı bence sizin PC niz GPT formu desteklemiyor. İ5 2400 islemcim var hep MBR kuruyorum
BİOS uefi ayarı varsa destekliyordur. Leagcy ise desteklemiyor. Üst düzey bir sisteminiz de yok çok fark edeceğini de düşünmüyorum.

Hocam MBR eski tip dosya formatı GPT ise yeni tip GPT ile UEFI kurulum yapılabilir. Lakin bu durum işlemci modeli ve anakart modeli ile alakalı bence sizin PC niz GPT formu desteklemiyor. i5 2400 islemcim var hep MBR kuruyorum.

BIOS UEFI ayarı varsa destekliyordur. Leagcy ise desteklemiyor. Üst düzey bir sisteminiz de yok çok fark edeceğini de düşünmüyorum.

Peki hangisine geçeceğimi nereden anlayacağım? Ve MBR kurmak gereken PC'ye GPT kurarsak ne olur?

Yeni konular

Geri
Yukarı