Rufus ile Windows yazma sonrası USB bellek gözükmüyor

Gentos

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sorunsuz çalışan SanDisk 8 GB USB belleğimin içine Rufus ile Windows 10 ISO dosyası yazarken bir sorunla karşılaştım ve USB belleğimin kapasitesi 512KB'ye düştü. Sonrasında çözüm için birkaç makale okudum ve okuduğum makale yanlış çıktı. Yöntemde Aygıt Yöneticisinden, Evrensel Seri Veri Yolu Denetleyicilerine girip USB belleğimi bulmam ve sağ tıklayıp çıkar demem gerektiği yazıyordu. Yazanı yaptıktan sonra USB belleğim hiçbir şekilde gözükmemeye başladı. CMD'yi açıp sırasıyla diskpart ve list disk komutlarını yazdığım halde orada da USB belleğim gözükmüyor. Kafayı yemek üzereyim. Yardımcı olursanız sevinirim.

USB de sorun olabilir ama @The Alchemist in dediğini deneyebilirsiniz.
Başka bir bilgisayarda denedim USB'yi ve orada sorunsuz bir şekilde okudu, çalıştı. Sorun benim bilgisayarımın yazılımında. Donanım olarak bir problem yok. Bu yazılımsal sorunu nasıl düzeltebilirim?

Sorunsuz çalışan SanDisk 8 GB USB belleğimin içine Rufus ile Windows 10 ISO dosyası yazarken bir sorunla karşılaştım ve USB belleğimin kapasitesi 512KB'ye düştü. Sonrasında çözüm için birkaç makale okudum ve okuduğum makale yanlış çıktı. Yöntemde Aygıt Yöneticisinden, Evrensel Seri Veri Yolu Denetleyicilerine girip USB belleğimi bulmam ve sağ tıklayıp çıkar demem gerektiği yazıyordu. Yazanı yaptıktan sonra USB belleğim hiçbir şekilde gözükmemeye başladı. CMD'yi açıp sırasıyla diskpart ve list disk komutlarını yazdığım halde orada da USB belleğim gözükmüyor. Kafayı yemek üzereyim. Yardımcı olursanız sevinirim.
Mini tool ile silip formatlayın.

Gördü mü?
Ya da başka bilgisayara taktınız ya orada formatlayıp kendi bilgisayarınıza takmayı deneyin.
Yarın deneyeceğim. Ayrıca başka bir bilgisayarda formatlamama gerek yok. Çünkü başka bilgisayarlarda sorunsuz bir şekilde çalışıyor aygıt. Sorun, benim bilgisayarımın USB okuma yazılımında. Güncellemeye çalıştığımda da hata veriyor.

Geri
Yukarı