Rufus Windows 11 yazdırırken "ISO yansısı ayrıştırma hatası"

Metonoktaexe

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Zoomda
Daha fazla  
Şöyle bir hata alıyorum:

1633246077770.png

Dipnot: ISO UUP Dump'tan paket paket indirilmiş sonrada tüm paketler bir ISO olmuştur. Ayrıca MBR yazdırıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dualboot'dan çok anlamam. Ama, Windows 11 kurarken, disk seçme ekranına gelip, Windows 10'un kurulu olduğu diski seçip ileri derseniz Dualboot oluyor diye biliyorum.

(Moderatör'lere: Eğer ki yanlışsa, yanlış bilgi vermezseniz sevinirim. Hayatım da sadece Linux ile Windows'u Dualboot yapmıştım. O da 1. seferimdi.
Ben Windows 7 ile Windows 7'yi dualboot yapmıştım. Aynı diske kurduğumda oluyordu fakat bunlarda ne olur bilmiyorum.

Ben öyle diye biliyordum. Ama siz yükselt demeyin, disk seçme ekranında diski ayırıp farklı bir bölüme kurabilirsiniz.
Zaten öyle yapacağım da UEFI kurulu Windows 11'i MBR üzerinden çalıştırabilir miyim? (Anakartta UEFI var)
Ben Windows 7 ile Windows 7'yi dualboot yapmıştım. Aynı diske kurduğumda oluyordu fakat bunlarda ne olur bilmiyorum.
Bruh. Neden yaptın ki?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 11'i kuracağınız partition (bölüm) Windows 10'un kurulu olduğu partition'la aynı diske aitse eğer, GPT kurulum yapabilmek için MBR diski komple (Windows 10 dahil) silmeniz (biçimlendirme değil, direkt silme) gerekecektir.
(Bunu tercih edeceğinizi sanmıyorum.)

Partition ne demek? 1 tane diskin C veya D diye bölümlere ayrılması.

Windows 10'un kurulu olduğu diskten bağımsız ikinci bir disk takılıysa sisteme, o diski komple silerek GPT olarak ayarlayabilirsiniz.

Dikkatli olun, Windows 10'un kurulu olduğu bölüm ve diske yanlışlıkla işlem yapmayın. Yoksa istemeden verilerinizi kaybedebilirsiniz.

Eksik veya hatalı anlattığım, ya da net anlatamadığım yer olduysa diğer kullanıcılar lütfen düzeltsin. Konu sahibi arkadaşımız yanlış bir işlem yapmasın... Durduk yere veri kaybı yaşamasın.

Yeni konular

Geri
Yukarı