Rufus yüzünden format atamıyorum

erdemst17

Megapat
Makaleler
1
Yer
Asylum
Merhabalar. İki gün önce işletim sistemini Windows 7'den Windows 10'a yükseltmek istedim. Ve bu video yardımı ile (Rufus) Windows 10'a yükseltmek istedim. Her şey normal idi Microsoft'un sitesinden Windows 10 ISO indirdim (birkaç küçük ayar ile indiriliyor konusu da mevcuttu sanırsam forumda) ve benim sistemim 1156 pin bir sistem olduğundan dolayı Recep Baltaş'ın Video'da dediği gibi eski sistemler için olan format seçeneğini işaretledim. Her şeyden önce ayriyeten de usb'yi biçimlendirdim. Sonra BIOS'dan USB yerine girdim ve karşılaştığım hata bu. UEFI mode only dediği için bende yanlış yaptım diye düşündüm ve UEFI modu ile yeniden format USB'si hazırladım. İşte bitti girdim USB yerine falan derken tahmin ettiğiniz gibi yine aynı hata? Nasıl oldu falan dedim bu sefer Rufus'u kullanmadan (önce biçimlendirdim tabii) ISO'yu DVD aygıtı gibi göstererek direkmen dosyaları kopyaladım ve yapıştırdım. Yine USB yerine girdim ve yine aynı hata. Son adımı tekrar ettim bu sefer farklı bir flash bellek ile ama yine aynı hata. Galiba Rufus ele geçirdi PC'yi diye dalga geçtim ve azıcık da sinir oldum. Sonra bugün babamdan iş bilgisayarını getirmesini rica edip ondan kurmak istedim. Yine Rufus'a bulaşmadan ilk baştaki USB bellek ile kurdum. Ve yine aynı hata. USB'yi de ele geçirdi galiba dedim ve 2.ci bellek ile denedim. Ve inanır mısınız? Benim bilgisayarla hiç alakası olmamasına rağmen onda da aynı hata. Fazla sinir olmuş durumdayım şu an. Eğer bu Rufus'u temizlemeye ve Windows 10 kurmama yardım ederseniz gerçekten minnettar kalırım. İyi sosyaller. @Recep Baltaş yardım ederseniz sevinirim.

Dosya Ekleri

• IMG_20201024_201949.jpg
    IMG_20201024_201949.jpg
    78 KB · Görüntüleme: 67
Son düzenleme:
Hocam format atmaya gerek yoktu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bilgilerimi yedeklemiştim ve 1.5 yıldır format atmamıştım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece UEFI olması yeterli değil. Flash belleği MBR ve Legacy BIOS olacak şekilde yeniden ayarlamanız gerekiyor.

Geri
Yukarı