Rufus'ta extended seçeneği seçilmeli mi?

Aga1

Centipat
Merhaba,

I7 7500U kullanan bir laptopa sahibim. Malumunuz Windows 11 çıkalı bir süre geçti, artık sorunlarının düzeltilmiş olduğunu düşünerek geçmek istiyorum zira laptopta sanıyorum daha şık duruyor.

Lakin Windows'un bilgisayar denetim uygulaması herkes gibi benim de 7.nesil işlemcime hata verdi. Bu TPM olayını araştırdım, birçok kişinin aksine bende bu özellik var ve Microsoft'un istediği gibi 2.0 versiyonu etkin. Buna rağmen işlemci hatası aldım.

Şimdi Windows 11 ISO dosyasını indirdim. Rufus'tan;
Yeni Rufus 3.16 sürümü artık Windows 11 ISO yazarken gereksinimleri kaldırabiliyor! Tek yapmanız gereken Windows 11 ISO'su seçtikten sonra İmaj seçeneği kısmından Extended Installation seçmek! Artık yeni ISO'nuzda hiçbir Windows 11 gereksinimi olmayacak!

İndirin: Rufus

Eki Görüntüle 1186536
@Recep Baltaş 'ın dediği gibi extended versiyonu seçip bu sorunu atlamayı mı seçmeliyim yoksa zaten TPM 2.0 olduğu için standart bir şekilde mi flaş bellek oluşturmalıyım ? Zira eğer extended yapmam gerekmeyecekse standart Windows 11 kurmayı tercih ederim. Ama şu an başka bir bilgisayara sahip olmadığım için eğer sorun yaşarsam da Rufus'u düzeltme şansım yok ne yazık ki...

Fikirlerinize açığım, saygılarımla.
Tekrar merhaba, ne oldu oldu diyerek standart seçim yaptım. Hiçbir sorunla karşılaşmadan temiz bir format sağlandı.

Demek ki Microsoft'un bilgisayar denetim sisteminde hata gözükse de, 7.nesil işlemcilere standart bir şekilde kurulabiliyor. Tabi benimkinde TPM durumu 2.0 olarak aktif idi. Olmayanlar yine Extended ile kurulum yapmak zorunda şimdilik.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı