Rufus'ta FAT32 seçeneği gözükmüyor

Unavailableuser

Megapat
Makaleler
2
FAT32 ile Windows kurulum USB'si oluşturmam lazım ancak Rufus'ta ISO seçtiğim zaman FAT32 kayboluyor. Eski ve yeni sürümünü denedim sorun çözülmedi. Nasıl çözebilirim?
Ekran Alıntısı.PNG

Doğru 4'den büyük atılmaz. Mecbur kırpılmış ISO indirmem gerekiyor.
Bizim bastan konustugumuzda buydu zaten. Arkadas "sen bilmiyorsun, ben yapiyorum" diye bilmedigi konuda araya girip bulandirmasaydi bu kadar uzamayacakti konu.

ISO downloader in en altindaki uyar sanirim. Yukarida yazdim ama arada kaynadi herhalde.
Yine dedigim gibi Hiren ile acip oradan NTFS surucuyu gosterip kurabilirsiniz. Ama iki USB lazim.

Tamam, parca parca atilacak. Normal dosya kopyalanacak. Fakat indirdiginiz ISO'nun icindeki sources dizinine gidip install.esd dosyasinin boyutuna bakip buraya yazar misiniz lutfen.
Hocam uğraşırken bu USBde bozuldu. G/Ç hatası veriyor biçimlendirilmiyor ama 32GB gözüküyor. Kullanmadığım harici 500GB HDD vardı bunu kullanabilir miyim Windows kurulumu için?

Kullanabilirsiniz. Ama icindeki her seyi basta silmek gerekiyor. Bazi makinelerde boot etmeyebilir , onceden bilginize. Diski iki bolume ayirmalisiniz. Ilk bolumu FAT32, 2. bolumu NTFS bicimlendirin. Ilk bolume Hiren Boot CD'yi yazdirin. Windows ISO'sunu da 2. bolume acin. Hiren 'den boot edip icindeki Windows Installer aracindan 2. bolume attiginiz Windows kurulum klasorunu gosterin.

Standart PC'lerde bu sekilde kurulum basarili oluyor. Mac icin garanti veremem. grubfordos kullanmayi biliyorsaniz exFAT olarak yapilandirip oyle boot etmeyi de deniyebilirsiniz.

Arizali dediginiz USB'yi de HP Format Utility ile formatlamayi deneyin. Belki kurtarir.

Kullanabilirsiniz. Ama icindeki her seyi basta silmek gerekiyor. Bazi makinelerde boot etmeyebilir , onceden bilginize. Diski iki bolume ayirmalisiniz. Ilk bolumu FAT32, 2. bolumu NTFS bicimlendirin. Ilk bolume Hiren Boot CD'yi yazdirin. Windows ISO'sunu da 2. bolume acin. Hiren 'den boot edip icindeki Windows Installer aracindan 2. bolume attiginiz Windows kurulum klasorunu gosterin.

Standart PC'lerde bu sekilde kurulum basarili oluyor. Mac icin garanti veremem. grubfordos kullanmayi biliyorsaniz exFAT olarak yapilandirip oyle boot etmeyi de deniyebilirsiniz.

Arizali dediginiz USB'yi de HP Format Utility ile formatlamayi deneyin. Belki kurtarir.
Gparted Magic'e kadar bütün programları denedim neredeyse hocam. Read-only modundan çıkmıyor SD Karttaki kilitler gibi. Şimdi küçük boyutlu bir W10 buldum onu deneyeceğim eğer olmazsa Hiren konusunda da yardımınıza ihtiyacım olabilir. Çok teşekkür ederim bu arada.
Ekran Alıntısı.PNG

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı