Rufus'ta Windows 11 ayarları nasıl olmalı?

HASker

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar dün yeni sistemim geldi, her şeyi bağladım açtım. Başka bilgisayardan Windows 11'i Rufus üzerinden şu şekilde attım.

IMG-20230324-WA0038.jpg

IMG-20230324-WA0036.jpg

Ardından Windows 11'i kurdum fakat BIOS sürümüm en eski versiyonunda kalmıs onu da güncellemek istiyorum ama arkadasım elinde patlayabilir vs diyor. Bir de M.2 SSD'n var Rufus'ta disk bölüm düzenin MBR hedef sistem de UEFI veya BIOS şeklinde olması gerekiyordu yanlış formatlamışsın dedi. Benim isteğim Valorant vs oynamak onu da van 9003 hatas ıaldım, forumlarda gördüğüm üzere ilk baştaki şeyi tiklediğim için olmuş sanırım, bilmiyordum yani. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Sırf garanti olsun diye Windows 10 indiriyorum şu an fakat olur ki Windows 11'e güncellersem TPM 2 vs nasıl açabilirim ne yapmalıyım yardımcı olursanız çok sevinirim.

• Gigabyte B550M-DS3H
  • ASUS RX 6700 XT.
  • Ryzen 5 5600.
  • 2x8GB 3200 MHz.
  • Adata Legend 750 nvm M.2 SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Siz Windows 11'i normal bir şekilde kurmadınız mı en başta zaten? VAN9003 hatası için forumda ve internette çözümler var zaten ama dün bizzat ben de aynı sorunu yaşadım ve Windows 10'a dönmekten başka çarem kalmadı.

İlk resimdeki ilk seçeneğin işaretli olması problem çıkarabilir gerçekten.

Ayrıca BIOS'tan Secure Boot'u açtınız mı?

GPT olmalı, MBR değil. MBR eski sistemler için. TPM 2.0 destekleyen sistemlerde kendiliğinden açık oluyor zaten.

Siz Windows 11'i normal bir şekilde kurmadınız mı en başta zaten? VAN9003 hatası için forumda ve internette çözümler var zaten ama dün bizzat ben de aynı sorunu yaşadım ve Windows 10'a dönmekten başka çarem kalmadı.

İlk resimdeki ilk seçeneğin işaretli olması problem çıkarabilir gerçekten.

Ayrıca BIOS'tan Secure Boot'u açtınız mı?

GPT olmalı, MBR değil. MBR eski sistemler için. TPM 2.0 destekleyen sistemlerde kendiliğinden açık oluyor zaten.
Normal kurdum, security boot açamıyorum cunku öyle bi ayar yok, biosum 2020den kalma sürümünde hala.. Şuanda da WİN 10 atamıyorum hata veriyor mbr yap diye

Normal kurdum, Security boot açamıyorum cunku öyle bir ayar yok, BIOS'um 2020'den kalma sürümünde hala. Şu anda da Windows 10 atamıyorum hata veriyor MBR yap diye.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu videoyla sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

Ben şimdi önce BIOS'u güncelleyeceğim. Ardından Win 11 Kurucam tekrardan.

Win 10 kurmaya çalıştığımda da bu hatayla karşılaştım
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
. Ama videonun 54.saniyesindeki alttaki iki seçenek vardı sadece boot menümde onları legacy yaptım, sorun o şekilde düzeldi. Flaş belleğimi UEFI olarak görüntüleyemedim bi türlü

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı