Ruh halim darma duman

tahtakapı

Decipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, iddadan 600 kaybeden bir liseli ergenim. 1300 TL param kaldı. Ailem 5 kr vermedi, çalıştım kazandım hep. (bunları yazarken elim ayağım tutmuyor.) Sizce para mı yapayım? Yoksa derslere mi abanayım? İyi kötü tüm yorumlarınızı bekliyorum.

11. Sınıfa gşdiyorum. Son gün sınavlara 1 saat falan baktım.

Edebiyat 48
Mat 0
Tarih 65
S. Tarih 70
İng 50 falan gelir.
Almanca 71
Coğrafya 30-60 arası gelir.

Son düzenleme:
Dersine çalış.
İddiayı tamamen bırakın derslerinize odaklanın hocam.
0 dan 100 e kadar olmasının imkanı yok. Matematiği ben kafada bitirdim hocam. Sözel açılıcak oraya mı gitsem acaba boş gezenin boş kalfasıyım zaten. Ailem, kardeşim, arkadaşlarım saygı göstermiyor... Hayat kumar olmuş zaten bana.

Parayı da kolay kazanmamışsın ki be güzel kardeşim? Canım sağolsun de geç. Bunuda yapmadım, denemedim demezsin en azından. Şimdi odaklanman gereken derslerin var. Lise mezununa iş verilmiyor artık. Üniversite mezunu buluyor mu dersen oda zor. Ancak diploma basit bir eleme kriteri oldu artık.
Hayat güzellikler getirsin sana.

Ya sözele ya da dil sınıfına geçin. İddiayı direkt kesin ve derslere konsantre olun.
Sozele gelebilirim hocam 15-16 kişi olacak sınıf. Şu an ki sınıfta 34 lere düşücek. Arada ciddi fark var sayı olarak, bu da direktman derse dinleme, odaklanmama da yansır fakat bölüm sayısı çok az. Dilim iyi değil. Sozelde yaparım diye düşünüyorum. Bir kaç bölüm araştırmasından sonra okulların açıldığı hafta pazartesi gideyim. Maçkoliği de sildim, idda grubu vardı ondan da çıktım. Saldım şu an. Bırakalı 1 hafta oluyor da onda da arkadaşım tekrar başlattı saolsun.
Parayı da kolay kazanmamışsın ki be güzel kardeşim? Canım sağolsun de geç. Bunuda yapmadım, denemedim demezsin en azından. Şimdi odaklanman gereken derslerin var. Lise mezununa iş verilmiyor artık. Üniversite mezunu buluyor mu dersen oda zor. Ancak diploma basit bir eleme kriteri oldu artık.
Hayat güzellikler getirsin sana.
Eyvallah hocam saolasın.

Yeni konular

Geri
Yukarı