Ruhi Çenet'in içeriklerinin YouTube Türkiye için fazla olması

siluette

Hectopat
Bugün eski videolarından birine denk geldim kendisini 8-9 yıl önce izlerdim şimdi de nostalji olsun diye eski videolarını izleyeyim dedim. Seri katillerden Nazilere, Türkçe'leştirilmiş creepypastalara, ülkeler hakkında bilgilere hatta canlılarla alakalı ilginç bilgilere kadar çok fazla içerik yapmış. Örneğin seri katil Ted Bundy videosu 2019'da çıkan filminden daha detaylı. Zamanında Nygma gibi sadece çocukları etkileyebilecek uydurma komplo teorileri yerine gerçekten aydınlatıcı bilgiler veriyordu, Enes Batur'un yaptığı gibi Pewdiepie tarzı yabancı kanallardan içerikleri aynen kopyalamaktansa gerçekten araştırdığı belli. Bir röportajında artık korku ve eski bilgi içerikli videoların artık YouTube algoritması tarafından izletilmediğini gibi bir cümle kuruyor, en azından diğer YouTuber'lar gibi saçma sapan yine yabancı YouTuber'lardan çakılmış eğlence içeriklerini yapmıyor, belgesel tadında videolar yapıyor aynı şekilde çok kaliteli helal olsun gerçekten.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi burada farklı farklı etkenler var.

Ruhi Çenet ile Enes Batur'un çektiği içerikler birbirinden farklı türdelerdi. Ayrıca içerik çalma muhabbeti denilen şey mantıklı değil. Akıllıca olan zaten aynı içeriği alıp benzer bir şekilde üretmek. Ona bakarsanız bu forum da çalıntı. Başka özgün fikir bulamamışlar mı teknoloji hakkında insanların sorunlarını çözüp öneri verebileceği bir yer oluşturmak için? Yanlış anlamayın, saf savunuculuk yapmıyorum ve Enes Batur'u hiç izlemedim. Ama madem izleniyor e yapsın adam. Geride kalmanın manası yok.

YouTube algoritması meselesine gelecek olursak, bu insanların ne istediğine bağlı olarak kendiliğinden değişen bir şey. Ekranımızın içinde bizi kendi istedikleri şeye yönlendiren minik işçiler bulunmuyor hocam. İnsanlar ne izlerse algoritma da, yani yapay zeka da ona göre içerik çıkarıyor. Bunlardan aralarında en çok başaranı en çok abone sayısına sahip olanı oluyor ve aynı zamanda en çok önerilen oluyor.

Ruhi Çenet'i de çok az izledim, izlediğim video sayısı belki iki elin parmağını geçmiyordur. Evet, belki dediğiniz gibi Ruhi Çenet kaliteli bir içerik üreticisidir fakat insanlar ne isterse, kimi ünlü ederse.

Ruhi Çenet ile Enes Batur'un çektiği içerikler birbirinden farklı türdelerdi. Ayrıca içerik çalma muhabbeti denilen şey mantıklı değil. Akıllıca olan zaten aynı içeriği alıp benzer bir şekilde üretmek. Ona bakarsanız bu forum da çalıntı. Başka özgün fikir bulamamışlar mı teknoloji hakkında insanların sorunlarını çözüp öneri verebileceği bir yer oluşturmak için? Yanlış anlamayın, saf savunuculuk yapmıyorum ve Enes Batur'u hiç izlemedim. Ama madem izleniyor e yapsın adam. Geride kalmanın manası yok.

Doğru hocam tabii ki ne izleniyorsa o üretilir ama Enes Batur'u örnek vermemin sebebi 7-8 yıl öncesinde zaten YouTube Türkiye'de olan ve izlenen kanalların belli olması.

Doğru hocam tabii ki ne izleniyorsa o üretilir ama Enes Batur'u örnek vermemin sebebi 7-8 yıl öncesinde zaten YouTube Türkiye'de olan ve izlenen kanalların belli olması.
Tabi canım, zaten anlaşılıyor niyetiniz. Ki mesajımın devamında sizi haklı da çıkarıcı konuştum.

Evet, belki dediğiniz gibi Ruhi Çenet kaliteli bir içerik üreticisidir fakat insanlar ne isterse, kimi ünlü ederse.
Halk kaliteli değil de Enes Batur'un çektiği tarzda içerik istiyorsa, elinizde altın varsa fakat insanlar gübre istiyorsa elden bir şey gelmez. Altının değeri kalmaz.

Bence YouTube için bile fazla. Televizyonda yayınlansa izlenecek kalitede işler çıkartıyor adam.

Adama nazar değdi heralde 😁, kanalı çalınmış ve tüm videoları silinmiş. Yüzlerce video yok oldu umarım bir şekilde geri gelir çok kaliteli içeriklerdi zamanının çok üzerindeydi, hiç bir yerde bulamayacağın bilgiler vardı bazı videolarında.

Adama nazar değdi heralde 😁, kanalı çalınmış ve tüm videoları silinmiş. Yüzlerce video yok oldu umarım bir şekilde geri gelir çok kaliteli içeriklerdi zamanının çok üzerindeydi, hiç bir yerde bulamayacağın bilgiler vardı bazı videolarında.
Bu kadar araştırmacı birinin Dayılar gibi dolandırılması bana çok absürt geldi hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı