Ruhsatta motorlu bisiklet görünen araç için ehliyet istenir mi?

Mondai

Hectopat
Yer
Earth
Merhaba, öncelikle şimdi benim yuki hammer 80 CC bir motorum var, ehliyetim yok. Ondan sadece mahalle aralarında ve yakın yerlerde sürüyorum alışmak için. Ehliyet almaya çalışıyorum bu arada tabii. Daha demin ruhsata baktığımda cinsi motorlu bisiklet(iki teker) ve araç sınıfı L1E-B yazıyor. Ehliyet gerektirir mi bu ruhsatla motor? İnternetten araştırdım kimi sayfa ister kimi sayfa gerektirmez yazıyor. Bilen biri varsa aydınlatırsa güzel olur. Motor gücü ruhsatta 2,3 güç ağırlık oranı (motosiklet) 0.023.

Benim elektrikli motor vardı, ehliyet yok diye çektiler. Mahalle arasında sürersen laf etmezler ama trafiğe çıkma.

50 CC olan motorlarda dahi isteniyor ehliyet. B ehliyeti ile de kullanılabiliyor.

50 CC olan motorlarda dahi isteniyor ehliyet. B ehliyeti ile de kullanılabiliyor.

49 CC yazıyor ruhsatta.

Benim elektrikli motor vardı, ehliyet yok diye çektiler. Mahalle arasında sürersen laf etmezler ama trafiğe çıkma.

Elektrikli motorda hiç sorun yaşamadım daha önce kullandım kask takmadım diye bir uyarı yedim (ceza) o kadar ehliyet soran olmadıydı hiç.

Sürücü kursuna sorabilirsiniz.

Sordum tanıdığa b ehliyet alırsan m de gelir kullanırsın dedi.

Bizim motorda ruhsatta 50 cc yazıyor motor 100’lük B ehliyeti ile kullanıyorum. Yaşadığınız yer küçükse polislerin iyi niyetine göre kullanılır aslında. Ama havalar ısınmaya başladığı zamanlar motorculsra çok yüklenebilirler. Hele kask çok önemli.

Geri
Yukarı