rundll32.exe virüs müdür?

"PHANTOM"

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Görev yöneticisinde 2 tane benim bilgisayarın ismi ile rundll32.exe dosyası gördüm. İkisinde de System yazmıyordu. Benim bilgisayarın ismi yazıyordu. İkisine de dosya konumunu aç dediğimde System 32 ye götürüyordu beni. Malwarebytes ilede tarama yaptım virüs bulmadı. Sıkıntı var mıdır? Yoksa neden 2 tane rundll32.exe gözüküyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Görev Yöneticisi'nden virüs tespiti yapmayın. Güvenlik yazılımıyla taratın.

Eğer bir program DLL kütüphanesini kullanmaya çalışıyorsa Windows rundll servisini kullanır. Virüs taraması da temiz çıktığına göre herhangi bir problem yok. Gene de hızlı tarama yaptıysanız Full tarama da yapmanızı öneririm eğer içinizde hala şüphe varsa.

Eğer bir program DLL kütüphanesini kullanmaya çalışıyorsa Windows rundll servisini kullanır. Virüs taraması da temiz çıktığına göre herhangi bir problem yok. Gene de hızlı tarama yaptıysanız Full tarama da yapmanızı öneririm eğer içinizde hala şüphe varsa.
Malwarebytes tarama yaptırmıştım. Bişey bulmadı 1 hafta önce de Kaspersky dan tam tarama yaptırmıştım ondada birşey bulamamıştı.

Hocam direk bilgisayar daha yeni açılmışken görev yöneticisine girip baktım. Hiçbir program açık değilken gine 2 tane rundll32.exe gösterdi haberiniz olsun.

Virüs Total dende tarattım birşey bulmadı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı